Tesadüf imkansızlık olasılığı

"Oku, okumalısın. Güneşin altında yeni bir şey yoktur. Her şey daha önceden yapılmıştır."
-Sherlock Holmes

Bunun gibi şeyleri tartışabilmemiz için iyi bir bilgi birikimimiz olması lazım. Bilgi yoksa düşünceler kontrolsüz bir biçimde akıp gider. Önce düşünme bilimi olan felsefeyi öğrenmemiz daha sonra pozitif bilimlerle evreni anlamaya başlamalıyız. Yoksa boşlukta fikirlerin nereye ulaşacağını sen bile tahmin edemezsin. Tabii önce dediğim gibi Felsefe ile "Halkın Afyonu"ndann kurtulman gerek.
O kadar yazıdan sonra bunu çıkarıyorsun. Aslında size verilen bilgileri sorgulamıyorsunuz. Ve yazdığım önermeleri çürütmek yerine bu tarz mesajları ısrarla yazıyorsunuz.

Yani size göre kağıtta bir cümle varsa bu varlık tarafından değil dil kurallarıyla yazılmış.
İkisi aynı şey mi sence? Kalemi tutmak için bir güç lazım, ek bir destek lazım. Fakat atomlar fizik kuralları çerçevesinde, evrenin dokusuna göre hareket ediyor. Argüman ezberleyip gelmişsin herkese aynı şeyi söylüyorsun.

Bilim bu olayın nasıl olduğunu değil işleyiş aşamalarını açıklar. Bilim de bu elektronlar birbirini çekiyor yok oradan elektron yükseltgeniyor vs. diyor. Sonra ateistler al işte bilim açıklıyor her şeyi diyor. Efendim, Hüküm iş yapmaz, kurallar iş yapmaz. Örneğin bir bina var ve elinde bu binanın yapım aşamaları veya projesi var. Bilim sana bu projeyi veriyor sadece. Bu proje kalkıp kendi kendine bina mı oluyor? Bu projeyi inşa eden bir güç olması şart. Ben ise ona Allah diyorum. Dini konular yasak olmasaydı buraya destanlar yazardım.
Evet yazdıklarınız doğru.

Bilim bu olayın nasıl olduğunu değil işleyiş aşamalarını açıklar. Bilim de bu elektronlar birbirini çekiyor yok oradan elektron yükseltgeniyor vs. diyor. Sonra ateistler al işte bilim açıklıyor her şeyi diyor. Efendim, Hüküm iş yapmaz, kurallar iş yapmaz. Örneğin bir bina var ve elinde bu binanın yapım aşamaları veya projesi var. Bilim sana bu projeyi veriyor sadece. Bu proje kalkıp kendi kendine bina mı oluyor? Bu projeyi inşa eden bir güç olması şart. Ben ise ona Allah diyorum. Dini konular yasak olmasaydı buraya destanlar yazardım.
Deistim ben, sen de deist argümanları sunuyorsun. Başlık da deist argümanlarından birisi, ama Kuran asla böyle argümanlarla bulunamaz.

O kadar yazıdan sonra bunu çıkarıyorsun. Aslında size verilen bilgileri sorgulamıyorsunuz. Ve yazdığım önermeleri çürütmek yerine bu tarz mesajları ısrarla yazıyorsunuz.
Kaç tane felsefe kitabı okuduğunuzu sorabilir miyim? Bence hiç okumadınız. Nasıl düşünmeyi bilmediğiniz çok belli o yüzden üzgünüm.. Bu tartışmanın bir kazananı olmayacak. Çünkü iki tarafta farklı kulvarlarda yüzüyor. Aynı kulvara geldiğiniz zaman o zaman sağlıklı bir tartışma yapabiliriz.

@gaf2134 konuyu okumadım, şu an işlerim var da. Ama birkaç mesajına bakmam ile beraber burada kendi dediklerini doğrulamak için bir konu açtığını anladım. Belki de dediklerin doğrudur, ama bilim, tartışma ve felsefe böyle şeyler değildir. Hepsinin doğruluk payı vardır ama hiçbiri kesinlikle doğru değildir. O yüzden herkesin fikrine önem verip düzgünce cevaplamani öneririm.

Eline fizik kitabı almamış insanlar gelip burada bilimi çürütmeye çalışıyor. Komik duruma düşüyorsunuz, cidden.
Sadece karşıdakini karalamaya çalışıyorsun. Benim söylediğimdeki yanlışı söyle ki hepimiz öğrenelim. Saçma sapan daha karşında hiç tanımadığın birine ön yargılı cevaplar vermekten vazgeç.

Geri
Yukarı