Tesla alınır mı?

Alıntıdır:

Model Y'nin Türkiye'deki batarya değişim maliyeti 390 bin TL olarak belirlenmiş, işçilik dahil edildiğinde bu miktarın 490 bin TL'ye kadar çıkabildiği ifade ediliyor.

Çok ciddi bir maliyet. Ben göze alamıyorum daha fenası bu masraf belli sürelere gelince kaçınılmaz ve Tesla güzel araba olsa da içi vs leş plastik olduğunu da unutmamak gerek. 1.5 Milyon'a Ford Focus Active X alınıyor. Bilmiyorum.

Bilemezsin. Pil sağlığını etkileyen çok fazla etmen var. Sadece doldur boşalt gibi göremezsin.

Ortam koşulları, sıcaklık, hava, nem, şarj sıklığın, şarj kaynağın vs. vs. Adana'da 4 yıla öldürebilirsin mesela ya da Alaskada.

Ve altını çiziyorum. Sen 4-5 senede benzinli motoru yememe ihtimalin çok yüksek iken. 5 senede pili yememe ihtimalin yok. TR'de araçlar yatırım kaynağı olarak görüldüğünü ve 2. eli düşünmek zorunda olduğunu da koyarsak işin içine iyi düşünmek gerekli.

Hele birde tek araç olacaksa bence uzak durulmalı.
Öyle diyordunda benzinli araçta 4-5 yil içerisinde ve sonrasında servise verdiğin paraların haddi hesabı yok elektrikli de en büyük masraf 10 yılda bir değiştireceğim batarya

Ben biraz daha Volkswagen ile oturayım, sonra karar veririz. Yazan herkese teşekkür ederim.
Türkiye şartlarında ortalamanın bir tık üstü iyi bir yaşantım olursa almak istediğim arabalar içerisinde Volkswagen Golf R var.

Öyle diyordunda benzinli araçta 4-5 yil içerisinde ve sonrasında servise verdiğin paraların haddi hesabı yok elektrikli de en büyük masraf 10 yılda bir değiştireceğim batarya
Bu konuda bilginin yetersiz olduğunu düşünüyorum. 2014'den beri kullandığım Opel Corsa arabama öldürsem 50K hadi gebersin bitsin 100K masraf anca yaptım yapmadım. Araç birde dizel. Kaçınılmaz bir 500K paradan bahsediyorsun. Ciddi olamazsın bence ya...

Bunun içine teker masrafını katmıyorum çünkü aynı. İkisinde de.

Elektrik Elektronik Mühendisi olduğumu da belirtmek isterim. Hayatım pil ile endeksli.

Türkiye şartlarında ortalamanın bir tık üstü iyi bir yaşantım olursa almak istediğim arabalar içerisinde Volkswagen Golf R var.
Bana babam zamanında "Sana araba alırım ama yüzde 30'unu sen ödeyeceksin." demişti. Öyle aldık, yoksa kendim alamam. İmkanı yok. :D

Çok ciddi bir maliyet. Ben göze alamıyorum daha fenası bu masraf belli sürelere gelince kaçınılmaz ve Tesla güzel araba olsa da içi vs leş plastik olduğunu da unutmamak gerek. 1.5 Milyon'a Ford Focus Active X alınıyor. Bilmiyorum.
Bende elektriki araca geçiş konusunda bir dönem kararsız kaldım ve cesaret edemedim. Ancak 2. araç olarak alınabilir. Şuan 2. araç olarak elektirikli mini düşünüyorum. Markete falan giderken kullanılır.

Bana babam zamanında "Sana araba alırım ama yüzde 30'unu sen ödeyeceksin." demişti. Öyle aldık, yoksa kendim alamam. İmkanı yok. :D
Hocam bende ehliyet alıyorum bir kaç aya, büyük ihtimal altımda Peugeot 3008 olacak.

Bu konuda bilginin yetersiz olduğunu düşünüyorum. 2014'den beri kullandığım Opel Corsa arabama öldürsem 50K hadi gebersin bitsin 100K masraf anca yaptım yapmadım. Araç birde dizel. Kaçınılmaz bir 500K paradan bahsediyorsun. Ciddi olamazsın bence ya...

Bunun içine teker masrafını katmıyorum çünkü aynı. İkisinde de.
Aynı sure civarında Audi vardı geçen ay tek seferlik 100k dan fazla masraf çıkardi ben genel olarak araçlar için söyledim

Geri
Yukarı