Tesla süper bilgisayar yaptı

Elon Musk abimiz süper bilgisayar yarışına girmiş. Ki bilindiği üzere çok büyük veri merkezleri bulunuyor. Trilyonlarca bilgi aktarılıyor. Yanlış bilmiyorsam Google'ın ya 4 veya 6 tane veri merkezi bulunmakta. Kim bilir kaç veri var...

Ama Fugaku: "Beni unutmayın. En büyük benim."

Elon Musk'un yeni süper bilgisayarının adı Dojo ve dünyanın en hızlı 5. bilgisayarı. Amaçlarından biri de yapay zekayı güçlendirmekmiş.

Gelecekteki teknoloji dünyasının ilk adımları olduğunu düşünüyorum. Süper bilgisayarlar, kendi görüşüme göre ileride daha fazla yaygınlaşmaya başlayacak. Kendim de bu tür gelişmeleri yakında takip ediyor ve hızlandırılmasını istiyorum. Çünkü süper bilgisayarlar, mevcut bilgisayarların yapamadığı birçok şeyi yapabilir. O yüzden heyecanla ve merakla bekliyor olacağım.

Gelecekteki teknoloji dünyasının ilk adımları olduğunu düşünüyorum. Süper bilgisayarlar, kendi görüşüme göre ileride daha fazla yaygınlaşmaya başlayacak. Kendim de bu tür gelişmeleri yakında takip ediyor ve hızlandırılmasını istiyorum. Çünkü süper bilgisayarlar, mevcut bilgisayarların yapamadığı birçok şeyi yapabilir. O yüzden heyecanla ve merakla bekliyor olacağım.
Belki küçülecek ve daha verimli olacak?

Geri
Yukarı