Teslim alınamayan PTT kargosu için ne yapılmalı?

EFRELT

Centipat
Daha fazla  
Dolap üzerinden bir ayakkabı aldım ve satıcı ayakkabıyı PTT aracılığıyla yolladı ama ben evde olmadığım için kargoyu teslim alamadım. Şimdi ne yapmam lazım?

Kargo takip kodu ile kargonun hangi şubede olduğunu öğrenmeniz lazım. Kargolar birkaç gün daha şubede bekletilir alıcının alması için.

Dostum nerede yazıyor tam olarak hangi şubede olduğu çünkü ben kargo kodumun kargo takibe giriyorum ama bulamadım nerede yazdığını

Dosya Ekleri

• IMG_20230325_182311.jpg
    IMG_20230325_182311.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 59
Gönderi hareketlerine basıp o kısmı da şube adını kapatmadan paylaşabilir misiniz, hassas bilgileri yine kapatabilirsiniz

Dolap üzerinden bir ayakkabı aldım ve satıcı ayakkabıyı PTT aracılığıyla yolladı ama ben evde olmadığım için kargoyu teslim alamadım. Şimdi ne yapmam lazım?

Xxxxx barkod numarali gönderiniz adresinizde bulunmamaniz nedeniyle XXX PTT subesine birakilmistir. Bizzat muracaatiniz halinde teslimi sağlanacaktır veya XXX barkodlu gönderiniz XXX adresindeki kargomat cihazina birakilmistir.

Bu 2 mesajdan birinin gelmesi lazım telefonunuza.

Gönderi hareketlerine basıp o kısmı da şube adını kapatmadan paylaşabilir misiniz, hassas bilgileri yine kapatabilirsiniz
Burda

Xxxxx barkod numarali gönderiniz adresinizde bulunmamaniz nedeniyle XXX PTT subesine birakilmistir. Bizzat muracaatiniz halinde teslimi sağlanacaktır veya XXX barkodlu gönderiniz XXX adresindeki kargomat cihazina birakilmistir.

Şeklinde mesaj gelmesi lazım telefonunuza.
Gelmedi henüz

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-25-18-25-51-000_com.dolap.android.jpg
    Screenshot_2023-03-25-18-25-51-000_com.dolap.android.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 100
Hocam normalde size en yakın PTT işyerine bırakmaları lazım ama Şehitkamil PKDM net olarak emin olamasam da şu adres gibi gözüküyor:
Yine de bir arayıp sorun bence PTT Müşteri Hizmetleri: 444 1 788

Yeni konular

Geri
Yukarı