Test edilen indirme hızı ile var olan indirme hızının farklı olması

Dante

Kilopat
Arkadaşlar, download hızımı test ettiğimde 2.5 mbit olarak gözüküyor. Ama herhangi bir dosya indirmek istediğimde max 220 kbit ile indiriyor. Bunun sebebi nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Indirme yaptiginiz serverin uzakligi, indirme yapmanizi saglayan sitenin (torrent degil ise) size sundugu max. hiz, torrent ise tracker yetersizligi.

Steam , Torrent , Origin , bunlarda oluşan updateler , satın aldığım, almadığım oyunların indirilmesi, hepsinde aynı sorunu yaşıyorum. Download etmekle alakalı her türlü araçta aynı hızı alıyorum ama test ettiğimde 2.5mbit çıkıyor.

Max indirme hızına ulaşabilmek için dosyayı direk sunucudan indirmek gerekiyor, bunu yapan bazı yazılımlar mevcut 1'incisi IDM, 2'ncisi Flareget.

En kötü 1 mbit görüyorum diğer insanların bağlantılarında. Ben bir video izlerken ekstra başka bir şey yapamıyorum internette... Aradım Superonline'ı sorun var kablolar eski vs. vs. birşeyler dediler. Ama burada herkes normal karşıladı normal o zaman herhalde. Durduk yere sürekli internet kesiliyor mesela onuda belirteyim sıkıntılı bir bağlantım var gibi geliyor bana... Ben daha hiç 300kbit göremedim valla ya...

@Dante bende normalde 3 mbit görüyorum. Tracker da sıkıntı olmazsa tabi. Benim paketim 25 Mbit. 25 Mbit diye indirme hızım 25 değil. En fazla 5 oluyor. O da bağlantı sağlıklıysa.
Kendi paketinin bilgilerini verir misin?

Çok önceden 8mbit internet sınırsız olarak almıştım ben Superonline'dan hala öyle başka detayı varsa bilmiyorum. Ya herhalde durum söylenenden farklı çok bilgili değilim buradan öğrenmeye çalışıyorum. Telefondaki yetkiliye sordum 1mbit=1000kbit e denk geliyor değil mi diye evet aynen öyle dedi. E o zaman 2.5 mbit internet hızı test etmişsem ben neden 200 kbit olarak alıyorum diye merak ettim... Tamamen mantıkla yaklaştım olaya detay bilmediğim için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı