Test edilen indirme hızı ile var olan indirme hızının farklı olması

Anladım, o zaman normalmiş benim internet hızım... Ya aradım kaç defa Superonline'ı evet normal değil hızlandırılması lazım falan diyorlar yani sorun varmış gibi davranıyorlar. Ne anormal şeyler bunlar ya niye şu memlekette hiç birşeyi adam gibi yapmıyorlar anlamıyorum asıl yerine soruyorum burada söylenenlerden farklı şeyler söylüyorlar. Bastıra bastıra sordum 1mbit=1000kbit ise ben 200kbit çekebiliyorsam daha hızlanması lazım öyle değil mi diye. Evet diyor bide... Üstlerine gitsem belki daha hızlandıracaklar en iyisi üstüne gideyim azıcık:))

Anladım, o zaman normalmiş benim internet hızım... Ya aradım kaç defa Superonline'ı evet normal değil hızlandırılması lazım falan diyorlar yani sorun varmış gibi davranıyorlar. Ne anormal şeyler bunlar ya niye şu memlekette hiç birşeyi adam gibi yapmıyorlar anlamıyorum asıl yerine soruyorum burada söylenenlerden farklı şeyler söylüyorlar. Bastıra bastıra sordum 1mbit=1000kbit ise ben 200kbit çekebiliyorsam daha hızlanması lazım öyle değil mi diye. Evet diyor bide... Üstlerine gitsem belki daha hızlandıracaklar en iyisi üstüne gideyim azıcık:))
Kaç mbitlik internet paketiniz var şuan?

8mbit. Kotayı aşmışsınız falan gibi bir şey demişti. Ya diyelim kotayı aşmadım ben istiyorum ki birşey indirmeye çalıştığımda 999 kbit üstüne çıksın 1 mbit olsun, 2 mbit olsun bunu nasıl sağlarım ? 200 kbit normal diyorsunuz 720p video izlersem baya şanslı sayıyorum kendimi... Ne yapmam lazım 16mbit lik pakede mi geçeyim ? Buranın altyapısıyla alakalı sanırım bu...

Bulunduğunu ili ve semti yazarmısınız. Eğer kotayı aştıysanız AKK'ye geçer. O zamanda 200 kbit gayet normal. Ayın başında birde duruma bakalım. TTnet te ay başında yenileniyor. Superonline da nasıl bilmem ama büyük ihtimalle ay başı olur. Eğer daha hızlanmasını istiyorsanız 16 mbit e geçmelisiniz. Zaten hızınızı kontrol ettiğinizde 2.5 mbit çıktığını söylemiştiniz. Yani kotayı aşıp AKK ye girmişsiniz. 2 gün sonra ay başında durumu birdaha gözden geçirin.

İstanbul da İçerenköy de oturuyorum. Gerçi burası Ataşehir olarak geçiyor artık ama. 16mbit e geçebilirim dediğiniz gibi. Bir de daha yüksek varsa ona da geçebilirim fiyatları hakkında bilginiz var mı ?

Hat sahibinin Superonline müşteri hizmetlerini arayıp üst pakete geçebilir. Ayrıca hat sahibi olmadan bile bulunduğunuz bölgedeki hat bilgilerini Fiber Optik kablolar varmıdır vede üst paket bilgilerini alabilirsiniz. Ben evde TTnet kullanıyoruz, iş yerinde ise Superonline bağlı. Ama onun fiyatı bi hayli yüksek geliyor. İş yerine özel kablolar filan döşendi. AKK en üst seviyede. Evdeki 55 Tl civarı geliyor. İçinde modem taksitide var. Fibernet 24 mbit'e kadar, 75 Gb AKK var. Ayrıca Superonline ın sitesinden fiyatlara göz atabilirsiniz. Ama sizin için en iyi olanı, sizin bölgenize uygun olanı müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Sonucu mutlaka bildir. Hattın ne durumda olduğunuda öğren mutlaka.

Aylar önce konuştuğumuz bu konunun çözümünü açıklıyorum... 12345. arayışımda sözleşmeye uymadıklarını, 1 ay içinde sınırsız internete girme hakkım varken kesilmeler yüzünden toplamda 15 16 gün internete girebildiğimi, internet hızımı oradaki yetkililerden birinin 1mbit e sabitlemesi ve UNUTMASI yüzünden yaklaşık 4-5 gün 1mbit ile kullandığımı. sözleşme şartlarına uymadıkları için para vermeyeceğimi ve nereye şikayet etmem veya dava etmem gerekiyosa oraya gideceğimi söyledim.Maksimum 2 gün içerisinde bu işi halledeceksiniz yoksa para da vermem herşeyi de yaparım diye defalarca söyledim. kadına da yapılabilecek en üst sınır neyse onu yapın ve bu işi çözün diye tekrarladım. SONUÇ:

Ertesi sabah internet hızım 8 mbit tarifem 8 mbit zaten ( 821 kbit indirme hızı işte ) kesilmeler çok çok az neredeyse hiç yok. Yani sonuç olarak arayacaksınız ve mağduriyetinizi doğru şekilde aktaracaksınız. Düzgün konuşmayla, alttan almayla, efendi insan olmakla Türkiye'de iş çözülmez... Ayrıca adama sorarlar madem bu kadar kısa sürede yapabiliyordunuz neden en başında yapmadınız bizi böyle uğraştırdınız ? ( Birde altyapınız 8 mbit i kaldırmıyor diye yıllarca beni uğraştırdılar. Bir marazladım ertesi gün altyapı adam oldu nedense:D altyapınız kaldırmıyor diyorlarsa bilin ki külliyen yalan. Benim uğraşacak vaktim yoktu tek seferde hallettim. )

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı