Testislere gelen darbe kısırlığa neden olur mu?

Kısırlık (infertilite) Ameliyatı Olarak Bilinen Mikro TESE Nedir? Mikro TESE, ejakülatında yani menide hiç sperm hücresi bulunmayan (tıkayıcı olamayan azospermi) hastaların, mikroskobik operasyon ile testislerinden alınan dokudan sperm elde edilmesidir. Mikro TESE işlemi genel anestezi altında yapılan bir işlemdir.

Diyelim ki hocam gittim doktora doktor kısırsın dedi ne olacak tedavi mi edecek?

Bunu diye diye hiç doktora gitmeyelim o zaman? Travma olduysa ona göre bir tedavi uygular. İlla kısır olacaksın diye bir durum yok ki? Ayrıca bazı kısırlık vakaları tedavi edilebiliyor. Adamlar boşuna o kadar yıl okumuyor.

Bunu diye diye hiç doktora gitmeyelim o zaman? Travma olduysa ona göre bir tedavi uygular. İlla kısır olacaksın diye bir durum yok ki? Ayrıca bazı kısırlık vakaları tedavi edilebiliyor. Adamlar boşuna o kadar yıl okumuyor.

Travmadan biraz bahseder misiniz?

Ayrıca arkadaşıma sorduğumda bana verdiği cevap işe geçer :D

Testislerinin etrafı morardıysa, ayrıca penisinin başı da morardıysa bir problem var demektir, yoksa bir problem yok, bir daha milleti orana yaklaştırma.

Olay büyüsün istemiyorum.
Ailemin öğrenmesini falan.
Böyle hayati durumlarda kimseden sakınmayın. Bu utanılacak bir şey değil nihayetinde. Konu açılalı aylar olmuş ama bir daha böyle bir durum yaşarsanız ailenize ve derhal bir hekime başvurun. İşin boyutu daha da büyüyebilir. Kısırlığa kadar gidebilir.

Geri
Yukarı