Tetanoz aşısı vurulmak

Roxor

Kilopat
Daha fazla  
Dün tırnağımın jiletle kırıldığıyla ilgili konu açmıştım. Bugün sağlık ocağında ki doktor tetanoz vuruldu dedi ama hepsi profosör olan aile halkından kimse vurulmaya gelmiyor. Hepsininde bahanesi jilet yeniydi üstüne. Kendim gitsem yaşımdan dolayı vurmayacaklar. Doktora jiletin yeni olduğunu da söylemedim. Vurulmasam nalları diker miyim ?

Koruyuculuğu geçtiyse son aşı olduğun zamandan beri mutlaka olmalısın. 2-3 yılda bir olunması tavsiye ediliyor artık yetişkinler için de.

En son aşı vurulalı uzun bir zaman oldu. Ailem bu konularda bilgili değil, kimse gelmezse de vurmayacaklardır. Ne yapacağımı bilemedim şimdi.

İster bir şey değsin ister değmesin zamanı geldiğinde yaptırman lazım. Riske atılacak bir şey değil. Yakalanırsan çaresi yok.

Yaşımdan dolayı tek başıma vurulamıyorum. Ailem de bir şey olmaz kafasında. Tamam bundan bir şey olmaz, jilet yeniydi tırnağımı jileti açarken kapağına sıkıştırdım. İleriyi düşünen yok.

Sen ne olur ne olmaz bi acile git orda tetanoz vuruyorlar yaşına bakmazlar heralde. Israr et ailene içime sinmiyor diye al onlarıda git bi acile :)

Kendim de dahil, Bir çoğumuz sanal aleme 24 saat girer bıkmayız ve teknolojinin yaydığı radyasyon'dan da çekinmeyiz. Ama bir iğne yaptırmaya üşenir, çekinir yada korkarız.:eek:

Kendim de dahil, Bir çoğumuz sanal aleme 24 saat girer bıkmayız ve teknolojinin yaydığı radyasyon'dan da çekinmeyiz. Ama bir iğne yaptırmaya üşenir, çekinir yada korkarız.:eek:

Korkuyu yenersin de inadı kırmak aşırı zor. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı