Vurulmak veya bıçaklanmak nasıl bir his?

348103

Hectopat
Hayatımda en çok korktuğum şeylerden 2 tanesi bunlar korkumun sebebi sonunda ölüm vs. olması değil ne kadar acı çekeceğimi tahmin edememem mesela karından veya bacaktan vs vurulmak veya bıçaklanmak nasıl bir his yaşayan varsa anlatabilir mi?

Güzel bıçaksa pek bir şey hissetmiyorsunuz. Çıkarırken de güzel çıkarırsa pek acımıyor. Sonra kan aktığını fark edip durdurmak için bastırdığınızda canınız acıyor. Akan kan miktarı ve bünyeye göre değişmekle beraber tansiyon düşmesi vb. ile bayılan/bayılacak gibi olanlar oluyor.

Güzel bıçaksa pek bir şey hissetmiyorsunuz. Çıkarırken de güzel çıkarırsa pek acımıyor. Sonra kan aktığını fark edip durdurmak için bastırdığınızda canınız acıyor. Akan kan miktarı ve bünyeye göre değişmekle beraber tansiyon düşmesi vb. ile bayılan/bayılacak gibi olanlar oluyor.

Adam öyle bir anlattı ki insanın bıçaklanası geldi.

Savaşta ve kavgada salgılanan adrenalin sebebiyle sıcağı sıcağına acıyı fazla hissetmezsin çünkü vücudun daha fazla saldırı/savunma yapabilmek için tüm gücünü verir.

Olayın şoku geçtikten sonra, kanama arttıkça yapılan müdahalelerde ve sonrasında canın fazlasıyla acır.

Askerler silahla vurulan bölgenin çok fazla yandığını, kavrulduğunu söylüyor. Olayın şokundan sonra ve yapılan müdahalelerle acı artıyormuş.

Bıçak genelde sonradan anlaşılıyor. Bir gün kavgada arkadaşa takmışlardı benim, kavgadan sonra kan görünce fark ettik. Tabi yerine göre değişir heralde ona bişi diyemem ama, bacaktan yemişti bıçağı kavga sonrası fark ettik bıçaklandığını.

Aslında herşey o an yaşanılan değil sonrası için genelde.. adam kanser oluyo sıkıntı kanser olması değil kanserden dolayı çekeceği ağrılar ölüm endişesi vs.

Police Activity kanalında izlediğim kadarıyla defalarca vursanız bile bir insanı eğer kafadan değilse size karşı koyabiliyor ve elinde bıçak varsa sizi öldürebilir o yüzden mesafeyi hep uzak tutuyor polisler. Adrenalin etkisiyle bir süre hissetmiyorsun acıyı.

Hiçbir şey olmuyor. Ben kavgada bıçaklandım hissetmedim kavgaya devam ettim sonra baktım çocuk 2-3 kere daha soktu o zaman ayıktım yine de kavgaya devam ettim. Zaten 30-40 saniye sonra bacağında hissizlik oluşuyor, otomatik yere düşüyorsun istemsizce, yani bıçaklanınca pek bir şey olmuyor ama iyileşme süreci biraz sancılı.

Geri
Yukarı