Tevrat, Zebur ve İncil neden korunmadı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Delusion

Hectopat
İslam dinine baktığımız zaman tanrısının Allah, elçisi de Muhammed, kitabı Kur'an'dır.
  • İslam'da Tevrat: Tevrat'ın Allah tarafından Musa'ya indirildiğine ancak sonradan değiştirildiğine inanılır.
  • İslam'da Zebur: Zebur'un Allah tarafından Davud'a indirildiğine, sonradan değiştirildiğine inanılır. Zebur, şiir şeklinde yazılmış bir öğütler kitabıdır.
  • İslam'da İncil: İncil'in Allah tarafından Isa'ya indirildiği inanılır. Değiştirildiğine ve Kur'an'dan sonra hükmünün kalktığına inanılır.
Allah, göklerin ve yerin yoktan yaratıcısıdır. Bir şeyi dilediğinde ona sadece, "ol" der, o da hemen oluşmaya başlar.

Bakara suresi 117. ayet​

İslam'a göre Kur'an hariç diğer Allah'ın indirdiği kitaplar değiştirilmiş ve Incil'in Kur'an'dan sonra hükmü kaltığına inanılır ama ayın yarılması ve denizin 2'ye ayrılması gibi mucizeleri yapabilen Allah kendi indirmiş olduğu kitabı yine kendi yaratmış olduğu kuldan neden korumamış?

Hocam değişseydi bile insanlar yine kendi istediği dine uyar, yine insanlar başka dinler bulurdu.
Değişmediğini kanıtlamak gerekirse diğer değiştiğine inanılan kitaplar gibi içinde İslam dinine uymayan içerikler olurdu. (Bu şahsi fikrim. Kimse karışamaz.)

Yok hocam demek istediğim, Kuran'da yazan şeyler tamamen kanıtlanabilseydi, herkes tek bir dine inanırdı. Bunu demek istedim.

Osmanlı "din" özgürlüğü vermezdi, "inanç" özgürlüğü veriridi. Osmanlı fethettiği topraklardaki hiç kimsenin inancına karışmazdı, ancak her yeri camiilerle doldururdu. Arada fark var.

Bugün Türkiye'nin belli başlı yerlerinde niye kilise var o zaman? Sen dersin şimdi onları da Atatürk yaptı.

Artı -2 Eksi
Bu ülkede her şeyi Atatürk'ün yaptığını sanan bazı arkadaşlar var.
Öyle değil mi? Osmanlı yok olurken, topraklar peşkeş çekilmişken Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde bugünlere gelmedik mi?

Bu topraklarda hala İslam varsa sebebini göremiyorsanız diyecek söz yok. Sömürge olmak sizin işinize gelirmiş gibi konuşuyorsunuz.

Kuran ve diğer bütün kutsal kitaplarda yazanların değiştirildiğini/çarpıtıldığını şuradan rahatlıkla anlarız; içindeki bilgilere bakacak olursak çoğu ya yanlış bilgilerdir, ve bilimle çakışırlar.

Öyle değil mi? Osmanlı yok olurken, topraklar peşkeş çekilmişken Atatürk ve silah arkadaşları yüzünden bugünlere gelmedik mi?

Bu topraklarda hala İslam varsa sebebini göremiyorsanız diyecek söz yok. Sömürge olmak sizin işinize gelir miş gibi konuşuyorsunuz.

Tamam kardeşim İstanbul'u bile Atatürk fetih etti. Türkiye'nin temellerini Atatürk attı sen haklısın. Boş duvara konuşmak sana konuşmaktan daha mantıklı.

Artı -1 Eksi
İslam dinine baktığımız zaman tanrısının Allah, elçisi de Muhammed, kitabı Kur'an'dır.
  • İslam'da Tevrat: Tevrat'ın Allah tarafından Musa'ya indirildiğine ancak sonradan değiştirildiğine inanılır.
  • İslam'da Zebur: Zebur'un Allah tarafından Davud'a indirildiğine, sonradan değiştirildiğine inanılır. Zebur, şiir şeklinde yazılmış bir öğütler kitabıdır.
  • İslam'da İncil: İncil'in Allah tarafından Isa'ya indirildiği inanılır. Değiştirildiğine ve Kur'an'dan sonra hükmünün kalktığına inanılır.
Allah, göklerin ve yerin yoktan yaratıcısıdır. Bir şeyi dilediğinde ona sadece, "ol" der, o da hemen oluşmaya başlar.

Bakara suresi 117. ayet​

İslam'a göre Kur'an hariç diğer Allah'ın indirdiği kitaplar değiştirilmiş ve Incil'in Kur'an'dan sonra hükmü kaltığına inanılır ama ayın yarılması ve denizin 2'ye ayrılması gibi mucizeleri yapabilen Allah kendi indirmiş olduğu kitabı yine kendi yaratmış olduğu kuldan neden korumamış?

Biraz yanlış bir foruma danışılmış sanki. 🙄

Profilinde Atatürk olan birinden tam kendine göre bir soru. Bu soruyu burada sormak yerine din alimleri, hacı veya hocalara sorabilirsin.

2. Cümlenize katılıyorum.

@294144 reis sen beni yanlış anladın herhalde.

Onları Atatürk değil, rumlar yaptı. Git tarih oku Atatürk'e sövmeden önce. Yarım saattir ortamı kızıştırıyorsun.

Rumlar yapmış olsun. Peki 'özgürlüğe"saygısı olmayan osmanlı niye bunları yılmadı?
Öyle çünkü sizin gibi davranmıyorum. Okuyorum. O yüzden yanlışınıza duvar gibi karşı çıkıyorum.

Bu arada tanımadığınız birine kardeşim diyemezsiniz.
Bir daha oku.Biraz daha zorlasam ilk halife Atatürk dersin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı