Çözüldü Texture flickering sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EsekKuyrugu

Hectopat
Şu sorunla yaklaşık 2 haftadır uğraşıyorum ve insanların 12 yıldır uğraştığını da biliyorum. Ama cidden kafayı yemek üzereyim. Eskiden acayip fazla vardı. Böyle yerle gökyüzü birbirine giriyordu. Ekran kartını fabrika ayarlarına döndürdüm, yerle gökyüzü düzeldi, sadece titremeler kaldı. Her şeyi denedim. Format attım işe yaramadı. VSR açınca ekran bulanık oluyor ve hiçbir şey gözükmüyor. Bilgisayarı 5 ay önce aldım ve hiçbir sorun yoktu. Kısa bir süre önce ne olmuş olabilir bu soruna yol açan? 2 hafta önce bu sorun bilgisayara format attıktan 1-2 gün sonra başladı. Sizce format yüzünden midir?

Sistemim:

GPU: Gigabyte RX 590 8 GB.
CPU: Ryzen 5 2600 3.4 GHz.
RAM: Corsair Vengeance 16 GB 3000 MHz (8x2)
PSU: Corsair VS550 550W 80+
Anakart: Gigabyte B450 S2H.

O mesajı yazdığım zamanlar gerçekten sorunun gittiğini sanmıştım. Sonra anladım, meğerse öyle bir sorun yokmuş. Normalde zaten her yer çizgili görünüyormuş. Sadece ben yeni fark etmiştim. Bir sürü bilgisayarda denedim ve hepsinde durum aynıydı. Biraz alışmaya çalıştım ve bir süre sonra hiç rahatsız etmemeye başladı. Ama bunlar sadece teori. Belki sihirli bir şekilde sorun benden gitmiştir ben de anlayamamışımdır. Kim bilir? İnsanların bu sorunu unutmalarının tek yolu tüm oyunların güzel optimizasyon ve 8X MSAA destekli çıkması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı