Çözüm Texture Shimmering Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Maalesef bende de hiçbir işe yaramadı. Birçok farklı oyunda denedim fakat hayır değişen bir şey olmadı.

Şunu da söylemek istiyorum çünkü bu durum gitgide karanlık olmaya başlıyor. Daha önceki sistemlerim de böyle bir sorun kesinlikle yoktu fakat sıfırdan yeni sistem topladıktan 1 ay sonra ortaya çıkmaya başladı aynı zamanda böyle bir sorunu olmayan birçok arkadaşımda da bu saçma sorun ortaya çıkmaya başladı fakat sistemlerinde hiçbir değişiklik yapmadılar. Daha bugün gözlerimin önünde sorunsuz sistemi olan arkadaşımda her zaman oynadığı oyunda dalgalanmalar yaşandı ve bu sorun resmen ''lanet'' onunda sistemini buldu.

Kafam çok karışık bu ''lanet'' her ne ise çok esrarengiz geliyor bana...

Maalesef bende de hiçbir işe yaramadı. Birçok farklı oyunda denedim fakat hayır değişen bir şey olmadı.

Şunu da söylemek istiyorum çünkü bu durum gitgide karanlık olmaya başlıyor. Daha önceki sistemlerim de böyle bir sorun kesinlikle yoktu fakat sıfırdan yeni sistem topladıktan 1 ay sonra ortaya çıkmaya başladı aynı zamanda böyle bir sorunu olmayan birçok arkadaşımda da bu saçma sorun ortaya çıkmaya başladı fakat sistemlerinde hiçbir değişiklik yapmadılar. Daha bugün gözlerimin önünde sorunsuz sistemi olan arkadaşımda her zaman oynadığı oyunda dalgalanmalar yaşandı ve bu sorun resmen ''lanet'' onunda sistemini buldu.

Kafam çok karışık bu ''lanet'' her ne ise çok esrarengiz geliyor bana...
10 yıllık Laptop'da yaşanmayan sorunları, güncel sistemlerde yaşıyoruz. Maalesef teknoloji gelişiyor ama sorunlarıyla birlikte. 🙂

Tek çözümü komple başka bir sisteme geçmek gibi geliyor bana. Elimdeki parçaları teker teker satıp (2070Super) RX5700XT'li bir sistem kuracağım yaklaşık 4-5 ay sonra bu konu altına geri dönüş yapıp ne halde olduğumu bildireceğim.

Boşuna denemeyin eski ekran kartımda da bu sorun vardı. Sanırım AMD kaynaklı bir sorun Nvidia ise bazılarında var şimdilik 1060 da olduğunu duydum.

Tek çözümü komple başka bir sisteme geçmek gibi geliyor bana. Elimdeki parçaları teker teker satıp (2070Super) RX5700XT'li bir sistem kuracağım yaklaşık 4-5 ay sonra bu konu altına geri dönüş yapıp ne halde olduğumu bildireceğim.

Sistem değiştirince bile sorunun çözülmediğini duydum. Sanırsam bu da işe yaramıyor, daha çok kullanılan teknolojiyle alakalı birşey.

AMD ve Nvidia tarafı da yaşıyor bunu.

Arkadaşlar şuan saçmalıyorsunuz gibi geliyor bana bambaşka bir sisteme geçince de çözülmüyorsa, bu sorunun yeni tüm sistemlerde görünmesi gerekir fakat sizinde bildiğiniz gibi herkes de olmuyor bu sorun.

Yapabileceğim en mantıklı şey QP Bilişim'den hazır sistem toplayıp bizzat onlara oyun testleri vesaire yaptırdıktan sonra sorun yoksa bana göndermeleri ile birlikte benimde testleri yapıp, eğer onların gözünden bir şey kaçmışsa ve ben saptadıysam, iade edip temiz olan başka bir kasa almam sorunun %100 çözümü olacaktır.

Durum dediğiniz gibi olamaz mümkün değil.

Ben işe yarayacağını düşünüyorum açıkçası. Bu sorunu yaşamayanlar ekstra ne yapıyorlar? Yada biz bu sorun ile karşı karşıya gelmek için ekstra bir şey mi yapıyoruz? Hayır. Aynı şekilde kasa topluyoruz yada aynı şekilde hazır kasa alıyoruz hiçbir farkımız yok.

Bu sorunu yaşamayanlar ekstra ne yapıyorlar? Yada biz bu sorun ile karşı karşıya gelmek için ekstra bir şey mi yapıyoruz?

Valla kardeşim şimdi uzun uzun yazarım ama bıktım artık bu sorundan. Çözüme kavuşursa bir gün bulana iyi bir bağış atarım yani o derece. Oyundan tiksindim. Sen yeni sistem topla bak. AMD ekran kartı olursa zaten aynı sorun olacak.. Nvidia ise rahatça oynarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı