Çözüm Texture Shimmering Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bu sorun Windows'la alakalı değil arkadaşlar önceden olmayan sorun hem oyunlarda hem TV'de olmaya başladı normal haber kanalı izlerken objeler titriyor artık delireceğim.

TV'de durup dururken mi oldu sen Tv'yi bağladıktan sonra mı oldu.
Benim TV'de de oldu. Ama ben PC'yi bağlandıktan sonra oldu.

Virüs gibi bir şey hocam bu nasıl bir lanetse bunu açılayacak mühendis yok piyasada.
Eski monitörümü TV olarak kullanıyorum onda böyle bir sorun yok ilginç gerçekten.

TV'de durup dururken mi oldu sen TV'yi bağladıktan sonra mı oldu.

Virüs gibi bir şey hocam bu nasıl bir lanetse bunu açılayacak mühendis yok piyasada.
Eski monitörümü TV olarak kullanıyorum onda böyle bir sorun yok ilginç gerçekten.

Durup dururken oldu kardeşim bir anda oldu zaten şu an TV PC telefon her şeyde var bu sorun.
FIFA 19'da.
Her oyunda geçerli olması lazım. Hangi oyunda denedin?

Aa kapalıysa nesnelerde tırtık olması zaten normal bunun tek çaresi çözünürlüğü yükseltmek.

Hocam lütfen yardım et uygulamay tıklıyorum özelliklere tıklıyorum uyumluluk kısmı yok neden olabilir.

Durup dururken oldu kardeşim bir anda oldu zaten şu an TV PC telefon her şeyde var bu sorun.

Hocam lütfen yardım et uygulamay tıklıyorum özelliklere tıklıyorum uyumluluk kısmı yok neden olabilir.

Uyumluluk kısmının olması çok garip ve bir fikrim yok maalesef...
Sorunu devam eden arkadaşlar, ekran kartının sürücü ayarlarını fabrika ayarlarına döndürsünler.

Optimizasyon için yaptığınız ayarlar görüntü kalitesinde sorunlara yol açabilir. Özellikle doku filtreleme ayarını "yüksek performans" olarak seçtiyseniz uzaktaki nesnelerin bulanık ve titreşimli görünmesinin nedeni bu olabilir.

Eğer aa kapalı ve af 16X ayarındaysa nesnelerde titreşimlerin olması çok normal. Ayrıca NVIDIA ayarı için "eşyönsüz örnek optimizasyonu" ayarının kapalı olması gerek.

Kısacası sürücü ayarlarını standart ayarlara döndürün.

Uyumluluk kısmının olması çok garip ve bir fikrim yok maalesef...
Sorunu devam eden arkadaşlar, ekran kartının sürücü ayarlarını fabrika ayarlarına döndürsünler.

Optimizasyon için yaptığınız ayarlar görüntü kalitesinde sorunlara yol açabilir. Özellikle doku filtreleme ayarını "yüksek performans" olarak seçtiyseniz uzaktaki nesnelerin bulanık ve titreşimli görünmesinin nedeni bu olabilir.

Eğer aa kapalı ve af 16X ayarındaysa nesnelerde titreşimlerin olması çok normal.
Herkes de dediğin gibi olmuyor işte. Mesela ben önceki gün sorunsuz oynarken ertesi gün bu tırtıklanma başladı ne yazılım ne donanım nede başka hiçbir şeye dokunmadım.

ComboFix üst düzey sistem taraması yapan var mı aranızda? Bu sorun genellikle RX 500 serisinde oluyor. Ve kesinlikle yazılımsal bir sorun. Çözüm sadece SuperSampling kullanmak veya Ölçeklendirme ayarını oyun içinden 1.5 veya 2 yapmak. Ayrıca monitör ayarlarından keskinliği sıfırlayın ve Radeon Image Sharpening'i kapatın. Biraz düzelecektir. Sorunu çözen arkadaş paylaşsın lütfen. Bu küresel çapta bir sorun ve en çok RX 500 serisinde görülüyor.
Ayrıca ISS değiştireniniz oldu mu?
Bende de aynı sorun oldu. RX590 kullanmaktayım, Sistemi aldıktan 2 ay sonra bu sorunlar baş gösterdi. Bence yazılımsal bir sorun.

Windows 10 da ComboFix kullanılmaz. Şuan bunun bir çözümü yok. Sorunun kaynağı da belli değil ve uzun zamandır bu sorun var. Bir çok insan bunun çözümünü beklemekte. Bazıları bir kaç yol ile çözebiliyor ama tam sorunu çözen veya kaynağını bulan yok.

Windows 10 da ComboFix kullanılmaz. Şuan bunun bir çözümü yok. Sorunun kaynağı da belli değil ve uzun zamandır bu sorun var. Bir çok insan bunun çözümünü beklemekte. Bazıları bir kaç yol ile çözebiliyor ama tam sorunu çözen veya kaynağını bulan yok.
Bence bu modem aracılığıyla taşınan bir virüs. Hiç modem değiştirdiniz mi? Ya da servis sağlayıcısını?

Yeni konular

Geri
Yukarı