Çözüm Texture Shimmering Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bunun hiçbir şekilde işletim sistemi ile alakası yok veya dediğin gibi bir komplo teorisi yok. Dediğiniz durum plasebo gibi geliyor bana veya yeni farkediyorsunuzdur bu şeyleri. İlk postada bahsettiğiniz FSO ve DPI seçeneklerinin de dediğiniz şeylerle bir alakası yok.

Buna benzer bir durum şurada test edilmiş ancak bunu da ufak bir değişiklik ile düzeltebiliriz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

AMD içinse;

Bu sorun Windows ya da Donanım üreticilerinin yazmış olduğu dandik kodlardan kaynaklı. Güncelleme sonrası aynı sorun bende de oluştu. Ben bu sorunu 4 yıldır çekiyorum. Her şeyi denedim. Sorun tamamiyle firmaların açgözlülüğüyle ilgili. Kartlara zararlı kod yazdıklarını düşünüyorum. Bu sorunu yaşayan milyonlarca insan var. Ve bu sorun yazılımsal.

Linux tabanlı bir sistemdede deneyin o zaman. Veya eski Windows versiyonlarında deneyin ve eğer öyle birşey varsa gelin burda paylaşın ve gerçekten bir farklılık var mı yok mu görelim. Videolar ile screenshotlar ile bakalım inceleyelim :D

Linux tabanlı bir sistemdede deneyin o zaman. Veya eski Windows versiyonlarında deneyin ve eğer öyle birşey varsa gelin burda paylaşın ve gerçekten bir farklılık var mı yok mu görelim. Videolar ile screenshotlar ile bakalım inceleyelim :D

Böylesine sinir bozucu bir olayda ben komik bir durum göremiyorum varsa da gülemiyorum.

Ya da ben yanılıyorum belki de bilgisayar parça üreticileri ve oyun sektörü gizli bir anlaşma ile donanımları belli bir süre sonra bilerek kötü hale getirip insanları yeni çıkarmış oldukları donanımları almak için ortaklaşa çalışıyor olabilirler. Belkide oyun yapımcıları sistem gereksinimlerini yükseltmeye ihtiyacı yoktur ama donanımı çıkaran şirketler ile anlaşmaları gereği daha fazla para kazanmak için bilerek oyunlarını optimize etmeyip yarım yamalak çıkarıyorlardır. Bilmiyorum belki de Hitler ölmedi ve 1945 den sonra Arjantine gidip orda yaşamaya başladı. Belki de yahudiler dünyayı ve bütün bankaları yönetiyor. Belkide koronovirüsü Çindeki bir labaratuvardan bilerek sızdırıldı ve insan popülasyonunu azaltması amaçlandı.

Neden komik olduğunu anlıyor musun şimdi? Yukarıda bahsini geçirdiğim komplo teoricilerinden hiçbir farkın yok.

Şurada bile şu açtığınız konunun dalgası geçiliyor ve CanCeralp adlı kullanıcının yazmış olduğu şeyde ilk postumda anlattığım durumun uzun ve detaylı açıklamasını halihazırda yapmış.

Ne dersem diyeyim gene bildiğinizi okuyacaksınız. Just keep drinking the kool aid buddy and hope for the best.

Böylesine sinir bozucu bir olayda ben komik bir durum göremiyorum varsa da gülemiyorum.
Bu sorunu yalnızca yaşayan bilir. Bu sorun elektrik kaynaklı değil. APC akım korumalı priz ve FSP kesintisiz güç kaynağı kullanmaktayım. Ama aynı sorun baş gösteriyor. Tekrardan söylüyorum bu bir virüs veya yazılım eksikliği gibi bir şey. Ve eğer bu şey bir virüsse ben bütün AV yazılımlarını denedim.

Bu sorunu yalnızca yaşayan bilir. Bu sorun elektrik kaynaklı değil. APC akım korumalı priz ve FSP kesintisiz güç kaynağı kullanmaktayım. Ama aynı sorun baş gösteriyor. Tekrardan söylüyorum bu bir virüs veya yazılım eksikliği gibi bir şey. Ve eğer bu şey bir virüsse ben bütün AV yazılımlarını denedim.
Çoğu kişi bu sorunun Windows'un yeniden kurulmasının ardından baş gösterdiğini belirtiyor. Almanca makaleler bile okudum. Dediğim gibi bu sorunu yıllardır yaşıyorum. Ve bu sorunu yaşayanların sayısı gittikçe artıyor.

ngilizce yazarak çok karizma oldun ve binlerce kişinin sorununu da çözdün tebrik ediyorum.

Yazdığım şeyi "koool" gözükmek için yazmadım. Türkçe yazmak isterdim ancak aşırı ofansif bir hakaret olarak gözükeceğinde ve ban yememek istediğim için maalesef bi ton kısıp ingilizce yazdım. Eğer Türkçe bir karşıtı olucağını düşündüğüm bir atasözü olsaydı onu yazardım ancak o ifadeyi belirtecek bir karşılık maalesef yok. Doğrusunu söylemek gerekirse ortalıkta çözülecek herhangi bir sorun da yok.

Dediğim gibi eğer bir sorunun olduğunu ispatlamak istiyorsanız. Video çekin Eski Windows versiyonlarında çekilmiş bir video ile Windows 10 da çekilmiş bir video koyun karşılaştırmasını yapalım. SS de olur.

Eğer ki Windows kaynaklı bir problem ise bu WDDM den kaynaklı bir problemdir. Bunu güzelce bir dökümana koyup Windows DX driver takımına gönderebilirsiniz. Ancak söylediğiniz "problemin" bundan kaynaklandığını sanmıyorum.

Eğer dediğiniz şey doğruysa ve bütün oyunlar bundan etkileniyorsa bunu DOOM Eternal da deneyebilir misiniz?

Yazdığım şeyi "koool" gözükmek için yazmadım. Türkçe yazmak isterdim ancak aşırı ofansif bir hakaret olarak gözükeceğinde ve ban yememek istediğim için maalesef bi ton kısıp ingilizce yazdım. Eğer Türkçe bir karşıtı olucağını düşündüğüm bir atasözü olsaydı onu yazardım ancak o ifadeyi belirtecek bir karşılık maalesef yok. Doğrusunu söylemek gerekirse ortalıkta çözülecek herhangi bir sorun da yok.

Dediğim gibi eğer bir sorunun olduğunu ispatlamak istiyorsanız. Video çekin Eski Windows versiyonlarında çekilmiş bir video ile Windows 10 da çekilmiş bir video koyun karşılaştırmasını yapalım. SS de olur.

Eğer ki Windows kaynaklı bir problem ise bu WDDM den kaynaklı bir problemdir. Bunu güzelce bir dökümana koyup Windows DX driver takımına gönderebilirsiniz. Ancak söylediğiniz "problemin" bundan kaynaklandığını sanmıyorum.

Eğer dediğiniz şey doğruysa ve bütün oyunlar bundan etkileniyorsa bunu DOOM Eternal da deneyebilir misiniz?

@Lanre yazacak olduğun şeylerin tepki görebileceğini düşünüp bunları İngilizce yazayım bari tepki almam deyip ve ban yemekten korkup böyle yazman bile garip geldi bana.

Bilemiyorum başkasına garip gelmeyebilir ama şu konuda takındığın tavır hiç hoşuma gitmedi.

AA yükselt. Gölge ayarlarını editle. SSAA kullan. NVIDIA panelden SGSSAA kullan. Oyunun sorununu genel bir problem olarak dayatmak ne demek? Oyun deferred rendering kullanıyor ve open world bir oyun. xbox 360 ve ps3 temel görülüp çıkarılmış bir oyun. Grafiklerinin hem 5 yıldızlı olmasını hemde kasmamasını bekleyemezsin.

Bu durum bütün open world oyunlarda mevcut. Bu durumu etkileyen ayarlarise LOD/Draw Distance olarak geçiyor. Ama bunları limiti çoğu zaman hardcoded olduğundan dolayı olduğunda fazla bir şekilde açamıyorsun. Skyrim de de aynı sorunlar var Witcherda da aynı sorunlar var GTA IV de de aynı sorunlar var. FFXV de de aynı sorunlar var. Bu durumu düzeltemessin. Eğer herşeyi bütünüyle renderlamaya çalışırsan bunu sadece RTX 2080 Ti i9 9900k sistemi olan insanlar görebilir. Ama görse bile alabileceği max FPS 10/15 olur.

7/8 sene içinde 8K ya geçtiğimiz zaman bu tarz sorunlar kalmayacaktır ama şuanda böyle limitlerin bulunması mecburi

Geri
Yukarı