Teypten az ses geliyor

Yer
İstanbul Silivri Selimpaşa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
H110M GAMİNG
AMD RADEON RX570 MSİ GAMİNG X
İNTEL CORE İ5 6402P
CORSAİR VEGEANCE 2X8 3200 MHZ
AFOX 240 GB SSD
BARRACUDA 500 GB HDD
Selam arkadaşlar, pionner marka teyp kullanmaktayım. Dün sabah hiçbir şey yokken bu gece arabaya binip teypi açtığımda ses gelmedi. Birkaç ayarı kurcalayıp hallettim ama önceden 30-35 volume de yüksek ses gelirken şu an 40-50 arası volume almam lazım ve sanırsam sadece ön 2'li ses sisteminden ses geliyor.

Bu önerinin bir mantığı var mı merak ettim.

Mantığını söyleyeyim. Arkadaş teybi açtığında ses gelmeyince ayarlarla oynamış ve sonrasında ses gelmiş fakat eskiden daha düşük volumede aldığı ses yüksekliğini alamıyormuş. Ayarları kurcaladığı sırada Sla'yı kısmış olabilir, eğer kısmışsa yükselttiğinde ses seviyesi artacaktır. Araçta kac hoparlör olduğunu önceden kaçının çalışıp şu an kac tanesinin çalışmadığını bilemem müneccim değilim, “sanırsam ön 2 hoparlörden ses geliyor” demiş, sanırım demiş yani arka hoparlörlerden ses gelip gelmediğinden emin değil. Tüm hoparlörlerin işlevini yerine getirdiğini varsayarak ayarlarda sorun olabileceği kanaatine vardım.

Mantığını söyleyeyim. Arkadaş teybi açtığında ses gelmeyince ayarlarla oynamış ve sonrasında ses gelmiş fakat eskiden daha düşük volumede aldığı ses yüksekliğini alamıyormuş. Ayarları kurcaladığı sırada Sla'yı kısmış olabilir, eğer kısmışsa yükselttiğinde ses seviyesi artacaktır. Araçta kac hoparlör olduğunu önceden kaçının çalışıp şu an kac tanesinin çalışmadığını bilemem müneccim değilim, “sanırsam ön 2 hoparlörden ses geliyor” demiş, sanırım demiş yani arka hoparlörlerden ses gelip gelmediğinden emin değil. Tüm hoparlörlerin işlevini yerine getirdiğini varsayarak ayarlarda sorun olabileceği kanaatine vardım.
Anladım. Direkt +4 yap dediğin için garip geldi ondan sordum.

Geri
Yukarı