Tez yazısını YÖK'ten kopyalamak

hiraa

Kilopat
Daha fazla  
Tez yazıyorum da yarın sonmus ve daha 50 sayfam var. Şimdi problemi anlatıyorum: Hocamız gönderilen tezleri programa sokarak kopyalama oranını öğreniyor ve % 30'dan yukarısı kabul edilmiyor. Yök'ün sitesinden kopyalıyorum ve şu an Yök sitesine VPN'siz giremiyoruz. Acaba bu programı aldatabilir miyim. VPN var mıdır bu programların içinde ?

@Recep Baltaş
@Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Program, YÖK'ün sitesine doğrudan değil API dediğimiz özel bir altyapıdan erişiyor olabilir. Bu işlem için de yasaklı bağlantı yerine özel bir alan adı ve bağlantı kullanıyor olabilir. Bunu bilemeyiz. Tespit etme oranı yüksek.

Hocam bu konuda yeni tezini teslim etmiş bir arkadaşımdan dinledim. YÖK sitesinden kopyalamayı bırak herhangi bir yerden yapılan kopyayı anında tespit etmiş ve çıkarmış. Bence aldatma oranın baya bir düşük.

Bir tanıdığım ingilizce araştırıp kendince çeviriyor ve kendi cümlesiyle anlatıyordu. Böyle yapman daha iyi olur sanırsam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı