Üniversite öğretmenine verilen tez

bugzone2.0

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmit/KOCAELİ
Daha fazla  
Meslek
Jr. Java Back-end Developer
Arkadaşlar; o zamanlar Kocaeli Üniversitesinde okuyordum, bölüm hocamız dersine girdiğimde defalarca kavga edip çıktığım bir hocaydı. Kavga etme sebebimiz; hocam, slayt okuyacaksak verin, biz evde de okuruz, boşuna insanları buraya kadar yormayın demem ve her seferinde konunun buraya gelip kavga etmemiz olurdu. Yıl sonunda bize tez yazacaksınız dediğinde bir nebze olsun sevinmiştik, meğer tez dediği şey alelade bir proje ödeviymiş, konuları bize dağıtırken öğrendik. Kitap şeklinde bastırmamızı ve başına tez yazmamızı istemişti, ibretlik ayarı başına proje yazarak ve önsözde verdim. Mecburen kabul etmek zorunda kalmıştı, çünkü sivri bir öğrenciydim, dekanlığa gidip şikayet edeceğimi, konu incelenirse ne kadar boş bir adam olduğu ortaya çıkacağını biliyordu.
Yıllar sonra bakar bakar gülerim diye kapağının ve önsözünün fotoğrafını çekmiştim, görselleri aşağı bırakıyorum.
🤣

DSC_0041.JPG

DSC_0040.JPG

Aranızda böyle muzip anıları olan varsa anlatsın, biraz neşelenelim. 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada tez ne?
Genellikle yüksek lisans ve doktora çalışmalarını bitirirken en son sunulan dosya. Doktora tezleri, bölümüne göre değişmekle birlikle, bilimsel olarak yeni bir şey sunmak zorundadır. Yani, yeni bir yöntem, buluş gibi bir yenilik içermelidir. Türkiye'de hazırlanan tezlere YÖK'ün tez merkezinden ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar, bölüm hocası buna tez dese de bu bir tez değil. Önsöz kısmında da kitapçığın kapağında da özellikle proje diye belirttim. Böyle tez olmaz, bu alelade bir proje ödevidir. İmla kurallarına vs. çok dikkat etmiyordum o zamanlar, Word eğer altını çizmiyorsa devam. Kaldı ki sayısal bölüm okuyanların sözel kuralları en son düşünmesi bana normal geliyor. Hala berbat bir yazım şeklim var ne yazık ki. Technopat'ta uyarı almayacak olsam yazımı okuyamazdınız bile. 🤣

Konu eğlenceli bir konu olmaktan çıkıp imla tartışması konusuna dönüşmüş, üzüldüm açıkçası.

Geri
Yukarı