TF2 Türk sunucularında bir anda ping çıkması

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
TF2 Türkiye sunucularına gireyim dedim, sonra oyunda bir anda oyuncu bulunca hemen ping 300-100 oluyor. Baseye gidiyorum ping 30 oluyor. Sunucudan çıkıp pinge bakıyorum 32. Zaten oyun oynanılmaz hal alıyor. Örneğin Pyro iken birine ateş ediyorum ama adam ateşin içinden geçiyor ve sınır bozucu oluyor bu da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sunucu Kapasitesi maksimuma yakın ise bu sorunla karşılaşmanız mümkün. Aynı zamanda birçok sunucu tedarikçileri de sıra dışı saldırıya uğramışlardı. Hala devam etmekte ise mümkündür ancak base noktasına gittiğinizde düştüğünü söylüyorsunuz. Birkaç Taktik verebilirim ancak bunları sıkılmış olsanız bile yardımcı olacağını düşünmekteyim

-Arkadaki İletişim Ağları, Tarayıcılar, İnternet Bazlı Programları Kapatmanız,

-Bilgisayar dışındaki aygıtların Wi-Fi lerini kapatmanız,

-Bilgisayar dışındaki aygıtlarda video siteleri açıksa kapatmanız.

Aynı zamanda eğer sisteminiz eski ise yazılımsal ya da donanımsal sorun olabilir. Eğer eski ise ve de bilgisayarınız kasarsa, pinginizin çıkması aşırı olağan bir şey. Umarım Yardımcı Olmuşumdur :)

TF2 oynamayı uzun zaman önce bıraktım fakat bu sorun bende de zaman zaman oluyordu. TF2'den sonra LOL'e sardım ve bu sorun bu oyunda da devam edince bir çözüm buldum, buraya da konu açıp paylaştım. [Çözüm] Online oyunlarda ani Ping artışı. İsterseniz bir deneyin güncel sürümünü indirip. Birde klasik modeme ''reset'' atmayı deneyebilirsiniz. :)

Merhaba. Sunucu Kapasitesi maksimuma yakın ise bu sorunla karşılaşmanız mümkün. Aynı zamanda birçok sunucu tedarikçileri de sıra dışı saldırıya uğramışlardı. Hala devam etmekte ise mümkündür ancak base noktasına gittiğinizde düştüğünü söylüyorsunuz. Birkaç Taktik verebilirim ancak bunları sıkılmış olsanız bile yardımcı olacağını düşünmekteyim

-Arkadaki İletişim Ağları, Tarayıcılar, İnternet Bazlı Programları Kapatmanız,

-Bilgisayar dışındaki aygıtların Wi-Fi lerini kapatmanız,

-Bilgisayar dışındaki aygıtlarda video siteleri açıksa kapatmanız.

Aynı zamanda eğer sisteminiz eski ise yazılımsal ya da donanımsal sorun olabilir. Eğer eski ise ve de bilgisayarınız kasarsa, pinginizin çıkması aşırı olağan bir şey. Umarım Yardımcı Olmuşumdur :)
Bu dediklerinizin hepsini denedim ama hala oyun oynanamayacak şekilde ping var.İleri gidiyorum beni deri atıyor, rocket jump yapıyorum 1 saniye sonra sıçrıyorum ve bir bakmışım öldüm.Ayrıca sunucuda 15 kişi vardı en son girdiğimde ve aynı şeyler oluyor.

Bu dediklerinizin hepsini denedim ama hala oyun oynanamayacak şekilde ping var.İleri gidiyorum beni deri atıyor, rocket jump yapıyorum 1 saniye sonra sıçrıyorum ve bir bakmışım öldüm.Ayrıca sunucuda 15 kişi vardı en son girdiğimde ve aynı şeyler oluyor.

Tuhaf gerçekten. Bir şey diyemeyeceğim. Umarım en kısa zamanda çözersiniz. İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı