TFF Tahkim Kurulu, GS'nin 1959 öncesi komisyonu için itirazını reddetti!

Türk futboluyla pek ilgilenmem ama 59 öncesi şampiyonluk kazanan takımların kupalarının verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sırf eskide kaldı ve kurallar değişti diye kupalar geçersiz sayılmamalı.
Kurallar değişmedi. Yeni bir turnuva kuruldu. 59 öncesinde Türkiye Ligi diye bir turnuva yok.
Adı ve kuralları değişen bir turnuva olarak Şampiyonlar ligini gösterebilirim.

1992 yılında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasından, Şampiyonlar Ligi ismine geçildi. Bu esnada da çift maçlı eleme sisteminden grup sistemine geçildi.

Olmayan bir şeyi değiştiremezsiniz.

Ben yıldız var demedim.

Sorun yıldız sistemi değil ki. Şampiyonluğumuz sayılmıyor. Müzede kupası olan şey sayılmıyor.

Ben de her şeyi diğer ülkenin ligleri gibi yapmaya çalışıyorsan diye söyledim. Ayrıca yıldız sistemi ile alakası yok ise ne fark ediyor? Söyleyebilir misin? Birisi en çok şampiyon olan takım Galatasaray derse, sen de hayır Fenerbahçe'nin daha fazla der geçersin.

3-5 takım değil. Bölgesel ligler vardı. Oradan 1. çıkan takım tüm bölgelerin 1.'leri ile maç yapıp şampiyonluk kazanıyor. Toplamda 25-35 maç arası oynanıyor.
Kaynak atar mısın? O dönemin verilerine baktığımda en fazla takım sayısı 8'i geçmiyor.
Ayrıca 25-35 maç arası diyorsun , liglerde bazen 14 takım olmasına rağmen oynanan maç 7'yi geçmiyor.
Mesela sezon 1925/26 sezonu;
1694109740627.png

Kurallar değişmedi. Yeni bir turnuva kuruldu. 59 öncesinde Türkiye Ligi diye bir turnuva yok.
Adı ve kuralları değişen bir turnuva olarak Şampiyonlar ligini gösterebilirim.

1992 yılında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasından, Şampiyonlar Ligi ismine geçildi. Bu esnada da çift maçlı eleme sisteminden grup sistemine geçildi.

Olmayan bir şeyi değiştiremezsiniz.

Ben yine de şampiyonlukların verilmemesi için bir engel görmüyorum.

Ben de her şeyi diğer ülkenin ligleri gibi yapmaya çalışıyorsan diye söyledim. Ayrıca yıldız sistemi ile alakası yok ise ne fark ediyor? Söyleyebilir misin? Birisi en çok şampiyon olan takım Galatasaray derse, sen de hayır Fenerbahçe'nin daha fazla der geçersin.
Dostum nasıl ne fark ediyor? Yıldızla kafayı bozmuşsunuz. Bakın 28 şampiyonluk ile en çok şampiyon takım demek farklı. 1959'u sayarsak 19 demek farklı. Deyip geçmek yerine resmiyete dökülmesini istiyoruz bu kadar basit.
Kaynak atar mısın? O dönemin verilerine baktığımda en fazla takım sayısı 8'i geçmiyor.
Ayrıca 25-35 maç arası diyorsun , liglerde bazen 14 takım olmasına rağmen oynanan maç 7'yi geçmiyor.
Mesela sezon 1925/26 sezonu;
Eki Görüntüle 1935904
Buyur kardeşim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beşiktaş 2 şampiyonluk ekletirken bir söz çıkmıyor ancak iş Fenerbahçeye gelince herkesin her tarafı ayrı oynuyor. Zamanında başarısızlıklarını böyle örtüyorlar.

Dostum nasıl ne fark ediyor? Yıldızla kafayı bozmuşsunuz. Bakın 28 şampiyonluk ile en çok şampiyon takım demek farklı. 1959'u sayarsak 19 demek farklı. Deyip geçmek yerine resmiyete dökülmesini istiyoruz bu kadar basit.

Buyur kardeşim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beşiktaş 2 şampiyonluk ekletirken bir söz çıkmıyor ancak iş Fenerbahçeye gelince herkesin her tarafı ayrı oynuyor. Zamanında başarısızlıklarını böyle örtüyorlar.
Beşiktaş'a verilen şampiyonluklarda UEFA kararı var diye biliyorum. Fenerbahçe'nin istediği şampiyonluklar için UEFA'dan böyle bir karar verilmedi.

Türk futboluyla pek ilgilenmem ama 59 öncesi şampiyonluk kazanan takımların kupalarının verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sırf eskide kaldı ve kurallar değişti diye kupalar geçersiz sayılmamalı.
Muhabbet kural değil dostum 3-5 maçla şampiyonluk yaşamışlar. Kurum 1923’te kurulmuş çoğu kurum gibi çünkü Cumhuriyet yani devlet o zaman kuruldu. Ama işleyişe 1958’de geçti. Saçmalıktan ibaret. 1923’ten beri düzenli Süper Lig oynanmıyordu ki sayılsın. Al sana örnek.

Dosya Ekleri

• IMG_1678.png
    IMG_1678.png
    189,8 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı