The Finals TFAV1012 hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Qualty

Hectopat
Makaleler
1
The Finals'te her zaman TFAV1012 hatsını alıyorum ve oyun kapanıyor. Hata, anti hile sistemi ile ilgili hata ve çözemedim. Bu hata nasıl çözülür?

Dosya Ekleri

• Windows Güvenliği 8.04.2024 21_15_07.png
    Windows Güvenliği 8.04.2024 21_15_07.png
    36,7 KB · Görüntüleme: 11
Arama kısmına regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CI\Config konumuna gidin ve sağ tarafta yer alan VulnerableDriverBlocklistEnable değerine çift tıklayın, değer sayısını 1 olarak ayarlayıp tekrar deneyin.

Alternatif olarak buradaki reg dosyasını indirip çalıştırabilirsiniz, aynı şeyi yapacaktır.

Arama kısmına Regedit yazın ve kayıt defteri düzenleyicisi'ni açın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\CI\Config konumuna gidin ve sağ tarafta yer alan vulnerabledriverblocklistenable değerine çift tıklayın, değer sayısını 1 olarak ayarlayıp tekrar deneyin.

Alternatif olarak buradaki reg dosyasını indirip çalıştırabilirsiniz, aynı şeyi yapacaktır.

Taban ondalık mı onaltılık mı olacak?

Bu ayar nedir? Bir riski, zararı var mıdır?

Windows'un ekstradan sağladığı bir güvenlik mekanizması diyebiliriz kısaca. Bu ayar açık olduğunda sisteminizde çalışan sürücülere kadar denetleme yaptığı için bazen bazı oyunların anti cheat sürücüleri engellenebiliyor ve bu nedenle oyunu oynayamayabiliyorsunuz. The Finals de bunlardan bir tanesi. Yukarıda belirttiğim ayarı yaparak bu sürücü engelleme olayını devre dışı bırakacağız ve oyunun Anti Cheat'i düzgün çalışacağından dolayı artık bu hatayı almamalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı