The Forest İncelemesi

Kanatsız Kuş

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Evren'de Bir Yer
The Forest hakkında kişisel incelemem.

Tek başına bile güzel bir hayatta kalma oyunu. Korku olsa bile tat aldırıyor. Tek başınıza oynamak gereksiz korkmanıza ve sıkılmanıza neden olabilir.

ss_659db358ad023f42d17707d2b4586e4c2f920919.1920x1080.jpg

Oyun mekaniklerini pek beğenmedim. Örnek vermek gerekirse et pişirince direkt yemek zorunda kalıyorsunuz. Çantama atayım gibi bir olay yok. Bunun gibi birkaç örnek var ama bunlar zaten isteyerek yapılmış şeyler. Kısacası oyunu beğendim.

10 üzerinden cevabım 8.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun güzel, bilgisayarım açtığı nadir oyunlardan. 20 FPS ile oynamama rağmen zevk aldım. Oyunda sürekli bir hedefin olmalı mesela. Ben önce kendime küçük bir ev yaptım. Sonra denize çok yakın olduğum için liman yaptım. Liman iskele ve küçük bir evden oluşuyor. Oraya giden bir taş yol yaptım. Mekaniklere gelecek olursak bence eti hemen yemek mantıklı. En azından her seferinde ateş yakıyoruz, yerliler geldiği zaman yakıp kemiklerini alabiliriz mesela. Vuruş hissi oldukça güzel, mızrak atma olayını hala çözemedim, nasıl işlediğini anlamadım. Ama onun dışında balık tutma, avcılık, mağaralar falan oldukça güzel. Üstelik The Forest bir Unity oyunu, yani bağımsız bir oyun. Ona rağmen oldukça güzel bir oyun olmuş. Benim puanım 92/100.

Geri
Yukarı