The Forest oynarken korkuyorum

Forest aldım ve biraz oynadım. Ama sebepsiz yere korkuyorum. Kalbim hızlı falan atıyor. Bu sadece Forest için değil diğer tek kişilik oyunlarda da geçerli. Ne yapmalıyım?
Alışmaya çalış. Oynadığın oyunun sana zarar vermeyeceğine kendini inandır. Veya korkunun üzerine git. Mesela forestta muhtemelen yamyam çıkmasından falan korkuyorsundur. Onlara gidip saldır ve öl veya yakalan. Hiçbir şey olmayacağını sadece oyuna devam edeceğini sen zaten bilsen de içindeki ses -veya onu nasıl isimlendiriyorsan- bu durumu kabul etmeyebiliyor. Olay içindeki sesi ikna etmekla, alıştırmakla biter. Toptan korkan kalecileri üzerine top atarak alıştırırlar. Benzer birşey kavgadan korkma mevzusunda da var. Daha önce hiç yumruk veya herhangi bir darbe almamış biri bundan korkar. Fakat şiddete maruz kalmış birisi iki yumruk yemekten, biryerlerinin çizilmesinden korkmaz. PC oyunu için yapılacak şey de doğal olarak bunun basit bi oyun olduğuna kendini inandırmak. O oyunda parça pinçik edilsen de, kaçırılsan da ne olursa olsun gerçek hayatta değişen bir şey olmayacak. Bunu sen zaten bilsen de içindeki ses kabul etmiyor. Onu ikna et.

Geri
Yukarı