The Last of Us 1 ve 2 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çok sıkıntı çıkarıyor. VRAM ve RAM canavarı. Bu yüzden tepki gördü.

Bazı ayarlar grafikde gözle görülür bir fark yaratmıyor fakat ya GPU'yu çok yoruyor ya da fazladan 300-500 VRAM kullanımına sebep oluyor Ultra yerine yüksekdede oynasan bazı ayarlarda bir şey değişmiyor(part 1 için söylüyorum part 2'yi oynamadım.) Bana kalırsa oyun mükemmel hatta ben Last of Us'dan sonra RDR 2 oynayamadım.

Ben ise çok anlamlı buldum. Onca zaman Joel'i sadece kötü, negatif ve mutsuz anılarını hatırlayarak intikam isteğini körükledi. Finalde ise çok uzun bir aradan sonra ilk kez mutlu ve daha pozitif bir anı hatırlamayı başardı. Bu noktadan sonra da intikam alması için kişisel bir sebebi kalmadı. Aslında daha derin ve olgun bir hikayeye sahip. Senaryo olarak oyunlar dışında da en sevdiğim hikayelerden birisidir.
Sadece joel u oldurdugu icim hepsini oldurmesi gerekirdi ellie aslinda joel u baba olarak goruyodu ve joel da onu kizi olarak birbirlerine verdigi deger icin bile intikam almasi gerekirdi

Bazı ayarlar grafikde gözle görülür bir fark yaratmıyor fakat ya GPU'yu çok yoruyor ya da fazladan 300-500 VRAM kullanımına sebep oluyor Ultra yerine yüksekdede oynasan bazı ayarlarda bir şey değişmiyor(part 1 için söylüyorum part 2'yi oynamadım.) Bana kalırsa oyun mükemmel hatta ben Last of Us'dan sonra RDR 2 oynayamadım.
Optimizasyonu pc de kotu bazi sorunlarda yaratiyo ama onun disinda nence cok iyi

The Last of Us 1 ve 2 hakkında ne düsünülüyor? Bana gore dunyanin en iyi oyunu. The Last of Us 2'nin Abby'e kadar olan kısmı 2.en iyi oyunda part 1 insanlar bu oyunu masil sevmiyor anlamıyorum. Goruslerinizi bekliyorum.

TLOU1 hikaye anlamında mükemmel bir oyun. Savaş ve mekanik açısından da gayet iyi. TLOU2 de savaş mekanik açısından iyiyken Ellie'yi lezbiyen + Abby'nin erkek vücudu + yan karakterin de eş cinsel olup üstüne ellie ile evlenmesi falan oyunun hikayesinin içinden geçiyor. Trans bile vardı oyunda. Elinden geldiğince birilerine yaranmak için bolca her karakteri eş cinsel yapmışlar yani. Zaten halk eş cinsellerden nefret ediyorken bir de bu kadar güzel oyuna rezalet hikaye olursa tabii ki de sevilmez. Ayrıca spoiler veriyorum fakat joel 2. oyunda gerçekten "olmaması" için öldürüldüğü açıkça bariz. Ölümü oyunun 2. saati falan oluyor öyle düşünün yani. Ayrıca 2. oyunun hikayesi hiç de güzel bitmiyor. Yani ne kadar güzel mekanik, grafik vb. olursa olsun oyunun hikayesini sırf birilerine yaranmak için rezalet yaparsan tabii ki de sevilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı