The Last Of Us neden bu kadar çok kasıyor?

MOSYONnn

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunu orta düşük ve yüksek karışık optimize ayar yapıp FPS'mi 80 ve 55 arası tutuyorum. DLSS kalite açıp oynuyorum ama bu oyun gerçekten bazı yerlerde sisteme tokat çarpıyor. 65 ve 78 arası akıcılık hissederken 55-60 da kasma hissi benim canımı çok sıkıyor. Bu oyunun optimizasyon sorunu mu var yoksa benim yaşadığımı herkes yaşıyor mu?

Yok denemedim hocam deneyeceğim. DLSS kapatınca daha çok fps düşmez mi ya :D mantığı nedir.
Darbogaz azalirsa FPS degismeyebilir. Islemci ve ekran kartiniz nedir? ve hangi cozunurluk?

Konum gayet açıklayıcı ve detaylı. Mantığını kullanan üye zaten olayın ne olduğunu idrak eder. Sistem özelliklerini yazmaya gerek yok yani. Ki cevap veren vermiş bak çok güzel, gerek yok polimiğe. Sistem savaşı açlığınızı gidin başka konularda tatmin edin.
Ne yapak o zaman, tüm forum hep birlikte "optimizasyon sıkıntısı var" falan mı diyelim

Hocam şöyle söyleyeyim RTX 4060 Ti'ım ile 85-90 FPS oynadım oyunu ani FPS düşüşleri olmadı ama dediğiniz gibi maksimum 80FPS'e geriledi. Bir zahmet FPS düşmesin bu kartla da zaten. Oyun performans özürlüsü rezalet optimizasyonu var olacak bu kadar idare edeceksiniz.

Aynen bende ayni sekilde 4070 ile 120 kare sabit oynarken 80'e dusunce kasiyor hissi veriyor ancak sizin avantajininiz Drop'u hissetmeyecek kadar az dusuyor cunku arada FPS farki cok az.

Yok denemedim hocam deneyeceğim. DLSS kapatınca daha çok FPS düşmez mi ya :D mantığı nedir?
Oyun sonuç olarak PS tarafından portlandığı için belki DLSS düzgün entegre edilemediyse açınca oyunu bozuyordur diye düşündüm, denemekten zarar gelmez.

Ben de oyunu bayağı önceden aldım da bir türlü deneme fırsatım olmadı sistemi yükselttim yeni monitör aldıktan sonra deneyeceğim bakalım ben hangi sorunlarla karşılaşıp deliririm merak ediyorum.

6700XT R5 5600'lü sistemde Full ayarlarda oynadım hiçbir sorun yaşamadım. 70-80 FPS'ler de geziyordu, o zaman soğutucu yoktu işlemci ısındığı için 50ye sabitlemiştim.

Darbogaz azalirsa FPS degismeyebilir. Islemci ve ekran kartiniz nedir? ve hangi cozunurluk?
RTX 4050 --- RYZEN 5 5500 --- 3000mhz 16GB RAM
Darboğaz mı DLSS kapatınca darboğaz mı azalıyor valla ilk defa sizden duyuyorum mantığı nedir? V-sync açınca da mı darboğaz azalıyor?

Oyun sonuç olarak PS tarafından portlandığı için belki DLSS düzgün entegre edilemediyse açınca oyunu bozuyordur diye düşündüm, denemekten zarar gelmez.

Ben de oyunu bayağı önceden aldım da bir türlü deneme fırsatım olmadı sistemi yükselttim yeni monitör aldıktan sonra deneyeceğim bakalım ben hangi sorunlarla karşılaşıp deliririm merak ediyorum.
Şu 1080p çözünürlükte portalanan oyunlarda hareket edince objelerde blur neden oluyor bu da canımı sıkmıştı biraz oyunda hocam. RDR 2 bu işin nirvanası ama TLOU 1 portunda da bu sorunu görmek can yaktı.

RTX 4050 --- RYZEN 5 5500 --- 3000mhz 16GB RAM
Darboğaz mı DLSS kapatınca darboğaz mı azalıyor valla ilk defa sizden duyuyorum mantığı nedir. V-sync açınca da mı darboğaz azalıyor?
Bence ekran kartınız ve işlemciniz iyi darboğaz yapmaz. DLSS etki etmez o yüzden darboğaz azaltma veya arttırma konusunda.

Geri
Yukarı