The Last of Us optimizasyondan dolayı yaşanılan pişmanlık

Bu oyuna için neden hangi mantıkla o kadar parayı PC'ye verdiniz anlamak zor. Oyun çok güzel, konsolda bitirdik. Orada sorun yoktu. PC de nasıl bir sorun var bu kadar dert ediyorsunuz.

Bu oyuna için neden hangi mantıkla o kadar parayı PC'ye verdiniz anlamak zor. Oyun çok güzel, PS4'te bitirdik. Orada sorun yoktu. PC de nasıl bir sorun var bu kadar dert ediyorsunuz.
4000 serisi dahil çoğu ekran kartlarının oyunda çökmesi, loading screenlerin uzun sürmesi, boş vram kullanımı, YANLIŞ OODLE KULLANILMASI ( bu sebeple memory leak yaşanması ) ve OYUNCULAR TARAFINDAN FIXLENMESI :D, grafiklerin yüklenmemesi, shader cache gibi bir olayın olup bütün işlemciyi ekran kartını sucuk kızartacak dereceye getirmesi, oyunun aşırı düşük performansı vb. vb. gidiyor. PlayStation'da sorun olamaz çünkü oraya özel oyun zaten.

4000 serisi dahil çoğu ekran kartlarının oyunda çökmesi, loading screenlerin uzun sürmesi, boş vram kullanımı, YANLIŞ OODLE KULLANILMASI ( bu sebeple memory leak yaşanması ) ve OYUNCULAR TARAFINDAN FIXLENMESI :D, grafiklerin yüklenmemesi, shader cache gibi bir olayın olup bütün işlemciyi ekran kartını sucuk kızartacak dereceye getirmesi, oyunun aşırı düşük performansı vb. vb. gidiyor. PlayStation'da sorun olamaz çünkü oraya özel oyun zaten.

Evet bunlar SONY den PC ye çevrilen oyunlarda vardı. Beyond two souls ve Detroit Become Human da da aksiyon ve geniş bir oynanış olmadığı halde sistemi zorladığını hatırlıyorum. Uncharted 4 de gereksiz kasılmalar yaratıyor. Eğer optimizasyon konusunun üstüne yeteri kladar gitmadilerse TLOU baya bir kanırtır.

PS5 için dün 600 liraya aldım PC için henüz optimizazyon sorunları var ama düzelecektir. 2000 lira bile olsa verirdim. Oyun Türkçe dil desteği var o yetmemiş dublaj eklemişler. Bir oyunu satın almam için olmazsa olmaz Türkçe dildir adamlar kaymaklı ekmek kadayıfı yapmışlar. Normalde torrentçiyim ama bu emeğin karşılığını vermezsem içime otururdu. Bize Türkçe dil ile gelin canımızı isteyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı