The Last of Us Part 1 Steam sayfasına Dijital Deluxe Sürüm eklendi

Makaleler
2
Yer
Ankara
Normal oyun 599TL(60 dolar), bu sürüm 699TL(70 dolar). Açıkçası kesinlikle almanızı önermediğim bir paket. Paketin içinde kısaca oyunda zaten erişeceğiniz karakter ve silah geliştirmeleri ve speedrun modu gibi oyunda sonradan açılacak modlara erkenden erişmenizi sağlıyor. Hatta bu pakete 100TL verince sonradan açacağınız yeteneklere erkenden sahip olduğunuz için yavaş yavaş açılıp oynanışı çeşitlendiren şeyler baştan verildiği için sıkılma oranı da daha çabuk artacak. Kesinlikle almanızı tavsiye etmiyorum.

Yine de meraklısı için aşağıya paketin içeriklerini ve linkini koyacağım.
Oyunun sayfası: https://store.steampowered.com/app/1888930/The_Last_of_Us_Part_I/
Paketin sayfası(Burada verilen şeyleri resimli de görebilirsiniz): https://store.steampowered.com/app/2254450/The_Last_of_Us_Part_I__Dijital_Deluxe_Srme_Ykselt/

Paketin içerikleri:

• The Last of Us tek oyunculu hikâye modu ve Left Behind ana hikâye öncesi bölümü (Bazı insanların burada kafası karışabilir ve Left Behind DLC'si sadece bu pakette var sanabilir. Tek oyunculu hikâye modu ve Left Behind ana hikâye öncesi bölümü oyunun standart versiyonuna da dahil. Alttakiler standart versiyona dahil değil.)
  • Şu oyun içi ögeler erkenden açılır:
    • Artırılmış Üretim Hızı Yeteneği (Oyun içinde de açılabilir bir içerik)
    • Artırılmış İyileşme Hızı Yeteneği (Oyun içinde de açılabilir)
    • 9mm Cephane Doldurma Hızı Artırma Geliştirmesi (Oyun içinde de açılabilir)
    • Tüfek Şarjörü Kapasitesi Artırma Geliştirmesi (Oyun içinde de açılabilir)
    • Patlayıcı Oklar Oynanış Düzenleyicisi (Oyun içinde de açılabilir)
    • Koyu Mavi Filtresi (Oyun içinde de açılabilir ve kimse zaten bu filtreyi kullanmaz)
    • Speedrun Modu (Oyun içinde de açılabilir)
    • Altı Silah Kaplaması: Siyah Altın 9mm Tabanca, Gümüş İşlemeli 9mm Tabanca, Kauçuk Taktiksel Pompalı Tüfek, Yontulmuş Meşe Pompalı Tüfek, Kar Beyazı Yay, Karbon Siyahı Yay (Oyun içinde de açılabilir)
Oyun içinde de açılabilirden kastım 2'ye ayrılıyor. İlk 5 içerik oyunda karakterinizi ve silahınızı geliştirerek açabileceğiniz içerikler. Son 3 içerik (Filtre, Speedrun modu ve altı silah kaplaması) ise oyunu oynayarak kazandığınız puanlarla oyunu bitirdikten sonra açılan puan dükkanından alabileceğiniz şeyler.

Tekrar söylüyorum paranızı bu şeye kaptırmayın. Bu Sony'nin bir tuzağı.

Oyunu oynayarak geliştirmeleri açmak varken 100 TL fazla ödeyip bunu almak oyunun büyük bir şekilde zevkini kaçırır. Gereksiz paket.
Pakette bir tek filtre, speedrun modu ve silah kaplamaları oyunu en az 1 kere bitirmeden erişemediğiniz şeyler. Diğerleri adından da anlaşıldığı gibi karakter ve silah geliştirmeleri ve oyunu platin kupa alarak bitirmiş biri olarak söylüyorum o yeteneklerin hepsine oyun içinde de karakterini geliştirerek alıyorsun. Hatta daha hızlı mı iyileşsem yoksa daha hızlı mı eşya üretsem deyip önce hangi yeteneği açacağına karar verme durumunu da kaldırıyor ortadan çünkü iki tane oyunu ciddi anlamda kolaylaştıran yeteneğe de erkenden sahip oluyorsun. Eğer oyunu hiç deneyimlemeyip PC'ye gelmesini heyecanla bekleyen biriyseniz tavsiye etmem. Şahsen ben bir tek benim gibi oyunu zaten bitirmiş fakat PC'ye de alacak arkadaşlara öneririm. O da sırf tekrar oynarken belli başlı oyunu kolaylaştıran ve hızlandıran yetenekleri tekrar açmakla uğraşmamak için.

Son düzenleme:
Pakette bir tek filtre, speedrun modu ve silah kaplamaları oyunu en az 1 kere bitirmeden erişemediğiniz şeyler. Diğerleri adından da anlaşıldığı gibi karakter ve silah geliştirmeleri ve oyunu platin kupa alarak bitirmiş biri olarak söylüyorum o yeteneklerin hepsine oyun içinde de karakterini geliştirerek alıyorsun. Hatta daha hızlı mı iyileşsem yoksa daha hızlı mı eşya üretsem deyip önce hangi yeteneği açacağına karar verme durumunu da kaldırıyor ortadan çünkü iki oyunu ciddi anlamda kolaylaştıran yeteneğe de erkenden sahip oluyorsun. Eğer oyunu hiç deneyimlemeyip PC'ye gelmesini heyecanla bekleyen biriyseniz tavsiye etmem. Şahsen ben bir tek benim gibi oyunu zaten bitirmiş fakat PC'ye de alacak arkadaşlara öneririm. O da sırf tekrar oynarken belli başlı oyunu kolaylaştıran ve hızlandıran yetenekleri tekrar açmakla uğraşmamak için.
Ben PS3'te defalarca her zorlukta bitirmiştim fakat alacağım zaman yine normal sürümü alırım, Left Behind Deluxe Paket içerisinde satılsa o zaman düşünülebilirdi ama o da normal sürüm içerisindeyken bence mantıksız.

Boşuna mı aldım iade edebiliyorsam ediyim bari :D
Eğer Dijital Deluxe versiyonu satın aldıysanız evet boşuna aldınız. Steam'den aldıysanız eğer aşağıda kurallar yazıyor:

Ön siparişinizi oyun çıkmadan her zaman iade edebilirsiniz.

Eğer ön siparişi verilen oyun 3 aydan önce satın alınmışsa, iadeyi ödediğiniz şekilde alamayabilirsiniz. Fakat, Steam cüzdanınız için yine de kredi talep edebilirsiniz.

Nasıl iade isteği göndereceğiniz hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Oyun çıkması durumunda ise:

Oyun çıktığı halde ön siparişim için iade alabilir miyim?
Çıkış yapan ön siparişli oyunlar iade isteği oyunun çıkışından itibaren iki hafta içinde gönderildiği ve oyun iki saatten az oynandığı takdirde iade için uygundur.

Güzel içerik. Konuya ''Haha'' atan garip tiplere anlam veremiyorum her yerdeler bu forumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı