The Last of Us Part II beni üzdü

O zaman oyun vermek istediği karmaşık duyguları oyuncuya veremezdi ve anlamsız bir hikaye çıkardı ortaya. Şahsen Abby için bazı sahnelerin gereksiz olduğunu aynı şekilde düşünüyorum.
Hocam bence böyle çıkması yalan söylemek gibi olmuş. Oyun çıkmadan önce hiçbir şekilde gösterilmedi. Bir de 2017'de yayınlanan trailerda son sahnede Ellie ve Joel karşılaşıyor gibi gösterildi fakat oyunda öyle bir sahne yoktu.

Hocam bence böyle çıkması yalan söylemek gibi olmuş. Oyun çıkmadan önce hiçbir şekilde gösterilmedi. Bir de 2017'de yayınlanan trailerda son sahnede Ellie ve Joel karşılaşıyor gibi gösterildi fakat oyunda öyle bir sahne yoktu.
Evet. O sahne gelirken, Joel diye kalbim küt küt atarken bir anda Jesse çıktı. Orada Neil'in kulakları biraz çınlattım :)

The Last of Us 1'i ilk oynadığımda PlayStation 4'ümde adeta oyuna bağımlı olmuştum ben TLOU1'i TLOU2 çıkmadan hemen önce oynamıştım açıkcası TLOU1'i bayağı beğendim ve yeni çıkan TLOU 2'yi de oynayayım dedim ve tam 500 TL verdim oyunu bitirdim açıkcası grafikleri oynanış mükemmeldi fakat hikayesi çök kötüydü abby denen bir kaşar çıkıyor ortaya Joel'u öldürüyor daha sonra oyun bize Abby'nin iyi olduğunu göstermeye çalışıyor benim en çok sinirlendiğim şey Abby'nin sonda hiçbir şey olmamış gibi basıp gitmesi ve The Last of Us 2'de bence Ellie'nin kız değil erkek arkadaşı (sevgilisi) olması gerekirdi tabii bu benim görüşüm eğer hikaye böyle olsaydı yani Ellie'nin erkek arkadaşı olsaydı oyun birçok ülkede bilmem ne unsurları yüzünden yasaklanmazdı bu da oyun açısından daha iyi olurdu.

2. oyun için Neil Druckman hikaye açısından risk almak istemiş ama bana göre gerek hikayenin akışı olsun gerek senaryonun yazılış biçimi olsun çok ciddi bir hata yapmış, beğenenler tabi ki olabilir ama benim için çok ciddi bir hayal kırıklığı. Grafikler ve oynanış ise çok iyi olmuş, özellikle grafikleri çok iyi olmuş ama herkesin de bildiği gibi bu oyun hikayesi ve karakterleri ile öne çıkan bir oyun ve 2. oyunda bu 2 özelliği de bana göre kaybetmiş. Genel olarak ortalama üstü güzel bir oyun ama The Last Of Us gibi bir oyunun devamı böyle bir oyun mu olmalıydı, bana göre hayır.

Kardeşim demişsin ki "16 yaşındayım hiçbir oyun oynarken bu kadar öfke bu kadar intikam alma hissi bu kadar hayal kırıklığı hissetmedim". Oyunun yapimcilari bir röportajında tam olarak senin hissettigin duygulari eger ki oyuncularda yasatabildiysek başarılı olmuşuzdur demişler. Yani adamlar tam bir başyapıt bize sundular. Bu arada ben bir Last of Us hayranıyım. Kıyafetlerim bardak kupam bilekliklerim vs. Hepsi ates böcekleri simgeli eşyalardır. Telefon zil sesim bile Last of Us 1'in intro müziği çalar. Bu oyun simdiye kadar oynadığın pek çok oyundan farklı olarak oda seninle oynuyor. Duyguların la oynuyor. Bittikten sonra seni bir boşlukta bırakıyor. Cok farkli bir deneyim Last of Us.

Sadece sen değil, benim içinde tam bir hayal kırıklığı oldu. Allah'tan ilk oyunu sonradan görmüşüm senelerce 2. Oyunu bekleyip daha büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaktım.

Yaklaşık 6 ay önce çıkan oyunu daha yeni oynama fırsatım oldu. Hiçbir spoiler yemeden, video izlemeden oyuna giriş yaptım, ve 2 günde oyunu bitirdim.
16 yaşındayım hiçbir oyun oynarken bu kadar öfke bu kadar intikam alma hissi bu kadar hayal kırıklığı hissetmedim. Oyunu bitirdikten sonra bile hala aklımdan çıkmadı ve çıkmamaya devam ediyor. Siz bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Baya bir süre aklından çıkmayacak etkisinde kalacaksın oyunun ve zaman geçtikce şu an oyunun hikayesi hakkında sahip olduğun düşüncelerin ne kadar kısıtlı ve yüzeysel olduğunu farkedeceksin. Daha etraflıca ve tarafsız olabildiğin zaman oyunun başyapıt olacağını kabul edeceksindir. Bende öyle olmuştu =)

Yeni konular

Geri
Yukarı