The Last of Us Part II hakkındaki düşünceleriniz

Arkadaşlar oyunu aldım hatta yarısına geldim. İlk oyunda joel ile bağ kurmuştum sadece onu yok ettiler onun dışında mükemmel oyun.
Ben Disc'ini aldım 320 liraya bir hafta sonra indirim geldi. Ama benim aldığım sürüm de Türkçe menü, alt yazı ve dublaj desteği de var. Acaba PlayStation Store'dakinde de var mı? Eğer varsa çok pişman olurum. Oyunla ilgili spoiler vermek gibi olmasın ama üzüleceğin bir şey olacak. Ben senaryonun öyle olmasını hiç istemezdim. Hem de başlarda. Bir de kadın kadına cinsellik özendiriliyor. Yani böyle ahlaksızlıklarla böylesine güzel bir yapıtı neden kirlettiler diye düşünüyorum. İnsan hemcinse aşk sevgi besler mi? Cinsi yakınlık duyar mı? Hem çok aptalca hem de çok çirkin. Ama her şeyi elinde tutan küresel güçlerin bu konu ile ilgili bazı amaçları var belli ki. İnsanların homoseksüel olmasının onlara nasıl bir faydası dokunur o da ayrı bir muamma. Sonuç her ne olursa olsun bu durumun özgürlük adı altında lanse edilmesine karşıyım. Bu asla kabul edilebilir bir davranış değil. Böyle insanların dışlanması taraftarı da değilim, insanların his ve duygularına pranga vuramazsınız evet doğru ama eğer bu insanların böyle dürtüleri varsa onları tedavi etmek için gereken yapılmalı. Sonuçta bazı insanlarda katil olma dürtüleri var. Bunu kontrol edemedikleri için onları haklı görebilir miyiz? İşte bugün özgürlük adı altında bu ahlaksızlıklara göz yumulursa ileride cinayet dürtüleri olanlarda haklı olduklarını iddia edecek. Ve zamanla çoğalan bu ahlakı yıkım bir seviyeden sonra sosyal kaosa dönüşecek. İşte asıl Last of Us o zaman gelecek. İnşallah öyle bir sonumuz olmaz. Saygılarımla...

Hocam maalesef Türkçe alt yazı ve dublaj PS Store versiyonunda da var.
PS özel oyunu ve korsan 😳

PS4 kırma yaparak korsan indiriyorlar hocam. Ama bilgisayar için imkansız.

Özellikle Joel'i sevenler, Joel'i öldüren karakterle saatlerce oynamak zorunda kaldılar. Benim açımdan bu büyük bir sorun olmadı çünkü Joel'in hatalarını da düşününce çok duygusal bir bağ kurmamıştım karakterle. Ellie ise tam bir ergen, ısınabilen varsa helal olsun. Birkaç defa etrafta kürek var mı diye bakındım oynarken, elimde olsa ekrandan ağzına kürekle vururdum.
Aslında Joel'ın ölmesi 2 perspektifli anlatıma katkı sağlıyor.
İlk başta arka planı bilmeden Abby'nün yanındaki insanları öldürüyoruz, Abby'den nefret ediyoruz sonra Abby perspektifine geçince aslında onların da haklı sebeplerinin olduğu, hayatta kalmaya çalışan askerler olduğunu görüyoruz.

Mekanikler ve atmosferi çok beğendim. Hele ki belli başlı bölgeler müthiş dizayn edilmiş. Hikaye de oturaklı geldi bana.
Yukarıda dendiği gibi, bu hikayeden ya nefret edersiniz ya da bayılırsınız. Ortası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı