The Last of Us Part II PC'ye tahmini ne zaman gelir?

valenn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar The Last of Us Part II PC'ye ne tahmini olarak zaman gelir? Resmi bir açıklama yok sanırım varsa da ben göremedim.

PS4'den portlasalar olmuyor mu? PS4'de remastered sürümleri var Uncharted serisi ve GoW 3'ün.
PS4'den Portlasalar olurda bu o oyunların hâla elden geçirilmesi gerektiğini değiştirmiyor. Uncharted 1 ve 2'yi açın oynayın şu anda hem görsel hem de oynanış anlamında eski gelecekler. GoW 3'ü ise aklı olan bir insan tek başına sunmaz. GoW 2018 tek başına bir hikâyeye sahipti, Uncharted 4 diğer oyunlar olmadan yine tek başına hikâyeye sahipti fakat GoW 3 dediğimiz oyun GoW 2 (2007)'nin bittiği yerden başlıyor. Yani GoW 3 için GoW 2 şart. GoW 2 için GoW Ghost of Sparta ve GoW 1 şart, GoW 1'in bir kısmı için Chains of Olympus şart. Bir Ascension eski seri de tam anlamıyla şart değil o kadar. Senaryo olarak bu kadar bağlı bir seriyi toplu çıkarmaları lazım. Bu da PS2 oyununu PC'ye getirmek demek oluyor. GoW 2005'in PS3 versiyonu da var demeyin onun tek farkı 480P değil de 720P olması. Kaplamalar falan yine eski o versiyonda da.

PS4'den Portlasalar olurda bu o oyunların hâla elden geçirilmesi gerektiğini değiştirmiyor. Uncharted 1 ve 2'yi açın oynayın şu anda hem görsel hem de oynanış anlamında eski gelecekler. GoW 3'ü ise aklı olan bir insan tek başına sunmaz. GoW 2018 tek başına bir hikâyeye sahipti, Uncharted 4 diğer oyunlar olmadan yine tek başına hikâyeye sahipti fakat GoW 3 dediğimiz oyun GoW 2 (2007)'nin bittiği yerden başlıyor. Yani GoW 3 için GoW 2 şart. GoW 2 için GoW Ghost of Sparta ve GoW 1 şart, GoW 1'in bir kısmı için Chains of Olympus şart. Bir Ascension eski seri de tam anlamıyla şart değil o kadar. Senaryo olarak bu kadar bağlı bir seriyi toplu çıkarmaları lazım. Bu da PS2 oyununu PC'ye getirmek demek oluyor. GoW 2005'in PS3 versiyonu da var demeyin onun tek farkı 480P değil de 720P olması. Kaplamalar falan yine eski o versiyonda da.
Ben mantıklı olup olmadığını tartışmadım zaten, mümkün olup olmadığını sordum. Evet GoW 3'ü tek başına çıkarmak mantıksız olur zaten. Uncharted'a gelirsek geçen 1-2-3'ü bitirdim 1 kötü de 2'nin oynanış ve grafik olarak hâlâ gideri var. 3 zaten halen daha çok iyi. Tabi cilalanıp çıkarılsa daha mı iyi daha iyi.

1. PS3 mimarisindeki oyunları getirmezler. O mimari oyun yapımcılarını bile uğraştırıyordu.
2. O kadar eski oyunları yenileyip sunmakla uğraşmazlar çünkü buna değmez. Hele Killzone gibi serileri bu kadar rakip varken yenisini çıkarmadan hiç sunmazlar.
3. Last of Us Remake bir istisna değil uzun süredir haberi dönen bir olaydı.
4. Bloodborne'da 30FPS kilidini kaldırıp sunmaları yeter. Remastered olacaksa bile günümüz Remasteredlarının hâli ortada yani zorlamaz.

Siz şu konuda haklısınız adamlar PC'de çok satmayacak oyunu eğer güncellemeleri gerekiyorsa getirmezler. Mesela GoW 1 gelmez çünkü sen PC oyuncusuna 2005 oyununu sunarsan "Overwhelmingly Negative" alır kalırsın. Last of Us Part 2 dediğimiz oyun Part 1'den bile üstün kalıyor bazı konularda yani güncellemeye ihtiyacı yok o direkt gelecek orası belli. Gidip 2005 oyununu, PC'de satmayacak oyunu niye gelmiyor diye sunarsanız bana ben de size o zaman God of War 2018'de gelmeseydi sonuçta PC'ye geldiğinde 4 yıllık oyundu derim. Eğer anlamak istiyorsanız bir şirket mantığıyla düşünün yani sadece paraya odaklanın. Emin olun paraya ve kâra odaklanınca GoW 2005 ve Uncharted 1 ve Killzone gibi oyunları düşünmeyeceksiniz bile. Hele ki Last of Us Part 2 gibi yeni ve satma ihtimali yüksek oyunlar varken.
The Last of Us istisna dememin sebebi remastered yapılıp, diziye denk getirip kar elde etmek istemeleriydi. The Last of Us asla 2013 versiyonu ile pc'ye satışa sunulmazdı. Dizi ile ilgi görüp insanların oyuna yöneleceğini gayet iyi biliyordu.

Fromsoftware oyunları içinde en az satan oyun Bloodborne olmuştu.Bloodborne oyununu yaptırdığı için Sony gayet pişman zaten. Remastered ile falan hiç uğraşmak istemez. Elden Ring yüksek satış rakamlarına ulaştığı zaman bende kesin gelecek gözüyle bakıyordum ama yok iki firmada sıcak bakmıyor bu olaya. Hatırlarsanız Sony duyuru yapacağı zaman bazı sızdırma haberlerde pc'ye geleceği söylenmişti fakat hepsi yalan çıktı. Yani yakın gelecekte Bloodborne oyununu unutun onu çıkaracağına dünya çapında 20 milyon kopyadan fazla satmış Ghost of Tsushima oyununu pc'ye çıkarır.

Geri
Yukarı