The Last of Us (PC) ne durumda?

MangrenTR

Hectopat
Selam iyi geceler ve bayramlar,

The Last of Us ilk çıktığı zaman optimizasyondan ötürü çok kötü durumdaydı.
Şimdi baktığım zaman birkaç güncelleme almış, oyunu satın alan ve oynayan var mı?
Son durumu nedir? Optimizasyon ve hatalar devam etmekte mi?
2K monitöre sahibim ve sistemim akıcı oynamaya yeter mi tam emin olamıyorum.
Philips'in 4K ambilight TV'sini kullanıyoruz ve oyunu 4K'da o atmosferde oynamayı hayal ederken büyük bir hayal kırıklığına uğradım.
YouTube'dan araştırdığım kadarıyla sistemimle aynı ya da yakın olan son güncellemeleri olan videoya denk gelemedim.

Gigabyte Z490 Gaming X
Intel 10400F.
RTX 3070.
32 GB 3600MHz DDR4 RAM.
970 EVO Plus Samsung.

Sistem bu şekilde 2K'da en üst ayarlarda son güncellemelere yeterli olur mu?
600₺ şu an verilir mi?

PS4'um olmadığı icin TLOU'yu oynayamadım. Yıllarca bekledim PC'ye çıksın diye, sonuç hüsran. Eğer olur da düzelir ise bu konuyu uyandırmanızı rica edeceğim sizden.

Herkes oyuna sövmüşte ben gayet rahat şekilde oynadım açıkçası. 6600XT, 2K monitör ile Full ayarlarda oynadım AMD FSR açıktı ortalama 50-60 FPS ile gayet akıcı oynadım, bir kere oyun çöktü onun haricinde gayet zevkli sorunsuz bir şekilde oynadım yanı.

Daha neler, 12700K ile 3070 Ti neden darboğaz yapsın?

Darboğaz bir donanımın diğerinden daha güçlü olması ile dengesizlik ortaya çıkabileceği gibi bunda çözünürlük de önemlidir. Günümüz hızlı ekran kartları ve CPU'ları aynı zamanda oyunlar da yüksek çözünürlüklere optimize ediliyor. Düşük çözünürlüklerde(1080p) tüm yük gereksiz bir şekilde CPU'ya biniyor. Ekran kartı bu durumda kullanım oranı da çok düşüyor. Bu sağlıklı bir durum mudur? Bu durumu komik bir durum gibi arz etmeden önce yeterince bilgili misiniz bu durumu gözden geçirin bence 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı