"The power saving mode" hatası

meentos

Decapat
Merhabalar,
  • Elimde i7 7700K işlemci
  • MSI Z270 Gaming M5 anakart
  • Sapphire R9 390X Nitro 8 GB 512 bit ekran kartı
Sistemim var. Bilgisayar the power saving mode hatası veriyor. Anakart ile ekran kartı uyumlu mu? Şayet uyumluysa bu hatayı neden verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi açık bırakıp kullanmadığınız zaman bilgisayarınızın monitörü bir süre sonra kapanır. Windows ayarlarını değiştirmediyseniz bu durum böyle gerçekleşir. Fakat AMD ekran kartı sürücüleri kapalı olan ekranı bilgisayar çalışıyorken açmaya çalıştığında hata oluşturuyor. Bu durumu çözmek için ekran kartınıza uygun sürücüyü bulup özellikle "WHQL" versiyon denemeniz gerekiyor. Bu sürücü yüklemesi de sorununuzu çözmeyebilir.

Ekran kartınız ve işlemciniz birbiriyle uyumlu... "Denetim Masası" > "Güç Seçenekleri"nden güç profilini düzenleyip monitörün bir süre sonra kapanması seçeneğini kullanmazsanız sorun muhtemelen yaşamazsınız.

Daha detaylı bilgi verilirse çok daha doğru çözüm önerileri sunulabilir...

Dxun hocam cevabın için teşekkür ederim.
Dediklerinizin hepsini yaptım. Lakin anakart ekran kartını hiç görmüyor. Ekran kartı takılı oldugu halde biostan bakınca slot yeri boş yani kart takılmamış gösteriyor.
Güç kaynağı yeterli
Aynı ekran kartını ddr3 başka sisteme takıyorum direk tanıyor.

Eğer ekran kartı hiç görmez ise size görüntü gelmez. Ben kastınızı tam anlayamadım. Ancak ekran kartını söküp, PCI portunu eski ve kuru bir diş fırçasıyla temizleyin. Ekran kartının PCI girişini kuru bir bezle iyice silin, kartı yuvasına düzgün takın ve hareket etmeyeceği şekilde vida ile sabitleyin.

Anakartınız sorunlu o zaman. PCI portu bozuk, anlattığınızdan yaptığım çıkarım bu. Ancak, ben olsam ekran kartına monitörü bağlar. Sonrasında da elimle ekran kartını anakarta doğru iter (anakarta zarar verme ihtimali olmayacak şekilde) ve elimle ekran kartına bastırırken güç düğmesine basıp, görüntü almaya çalışırdım.

Anakartınız sorunlu o zaman. PCI portu bozuk, anlattığınızdan yaptığım çıkarım bu. Ancak, ben olsam ekran kartına monitörü bağlar. Sonrasında da elimle ekran kartını anakarta doğru iter (anakarta zarar verme ihtimali olmayacak şekilde) ve elimle ekran kartına bastırırken güç düğmesine basıp, görüntü almaya çalışırdım.
Hocam dediginizi deneyecegim. Lakin porta baska bir.ekran karti taktigimda çalışıyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı