The system has POSTed in safe mode hatası

RNKRMN

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımda bir sorun var ve nedir bilmiyorum. Bazen açılırken sol üstte siyah bir nokta çıkıyor ve siyah ekranda kalıyor. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra yine aynısını yapabiliyor ya da ASUS ekranı geliyor. 1-2 kere ekran yanıp sönüyor ASUS ekranında ve American Megatrends ekranı geliyor. F1'e basınca BIOS açılıyor. BIOS güncellemeden önce 2018'den kalma BIOS sürümü kullanıyordum. Güncelledikten sonra da aynı sorunla karşılaştım çok nadir direk açılıyor. Anakartım ASUS Prime A320-M'e sorun nedir, nasıl düzeltirim? Bunu yapmam bilgisayara zarar verir mi? Yardımlanızı bekliyorum.

IMG_6929.JPG
IMG_6931.JPG
IMG_6930.JPG

Halen daha 2018'den kalma bir BIOS kullanıyorsunuz... İlk iş olarak bir BIOS güncellemesi yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU modelini belirtin ama BIOS güncelleme sonrası gerek kalmayacak zaten.

Son düzenleme:
Halen daha 2018'den kalma bir BIOS kullanıyorsunuz... İlk iş olarak bir BIOS güncellemesi yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU modelini belirtin ama BIOS güncelleme sonrası gerek kalmayacak zaten.
Yeni bir resim çekme ihtimalim olmadığından dolayı gönderide eski görseli kullandım affola. Şu an BIOS versiyonum 5222 ve PSU'um Xigmatek X-POWER 500W 80 Plus. Bilgisayarı açtığımda nadiren karşılaşıyorum bu ekran ile. Yeniden başlatmam sisteme herhangi bir zarar verir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı