"The version of AMD Radeon Software you have launched is not compatible" hatası

Çözümünüze karşı gelmek istemiyorum ancak daha öncesinde Update ile Windows yükselttiğimde temiz kuruluma nazaran kötü performans aldığım için temiz kurulup yapmak zorunda kaldım ve her şeyim silinmişti. Şu an temiz kuruluma da hazır olmadığım için bunu yapmam çok güç. Windows 11 için her ne kadar ön yargılı olmak istemesem de forumdaki arkadaşların büyük çoğunluğu 11’den pişmanlıkla 10’a geri dönmüş.

Tek ve son çarem olacaksa elbette Update ile geçeceğim ancak sonuçlarına hazır değilim.

Epey uğraşmış birisi olarak senin çözüm konun haricinde bir önerin var mı? Çözüm konundaki Pro sürüm gerektiren yöntem hariç her şeyi denedim çünkü. @Turgineer

Epey uğraşmış birisi olarak senin çözüm konun haricinde bir önerin var mı? Çözüm konundaki Pro sürüm gerektiren yöntem hariç her şeyi denedim çünkü. @Turgineer
Ben sorunumu Pro sürüm gerektiren 2. Yöntem ile çözmüştüm. 3. Yöntem ile eşdeğer sanıyordum fakat değilmiş demek ki.

Sorunun kaynağı, Wiindows'un update kontrolü yaparken kafasına göre AMD driverı seçmesinden kaynaklıdır.

Windows update'i komple kapatan bir yazılım vardı diye hatırlıyorum, Windows Update Blocker. Tüm Windows güncellemeleri engellenecek fakat driverınız sağlam kalacak olmalı.

Son düzenleme:
Windows update'i komple kapatan bir yazılım vardı diye hatırlıyorum, Windows Update Blocker. Tüm Windows güncellemeleri engellenecek fakat driverınız sağlam kalacak olmalı.
Kayıt defteri üzerinden Update kapatmaya yarayan ayarları kullandığımda ve aygıt yöneticisindeki güncellemeleri durdurma ayarını kullandığımda işe yaramamıştı. Şimdi WUB ile kapat dedim, ayarlardan Windows Update kısmına geldim ve 0x80070005 kodlu hatayla birlikte güncelleme yapamadığını belirtti. Buna rağmen aynı hatayı tekrar ederse gerçekten bayılırım.

Buna rağmen aynı hatayı tekrar ederse gerçekten bayılırım.
İşe yararsa rehberime ekleme yaparım artık. :D

Sorunun kaynağı, Wiindows'un update kontrolü yaparken kafasına göre AMD driverı seçmesinden kaynaklıdır.
Sorunun kaynağı bu olduğu için, rehberimdeki tüm yöntemler de buna odaklanıyor zaten.

WUB'un işe yarayacağını umuyorum.

WUB'un işe yarayacağını umuyorum.
Bu sabah huzurlu bir güne başlamama rağmen bilgisayarı açtığımda yine siyah ekranda kaldı. Kasadaki tuştan yeniden başlatıp bilgisayarı açtım ve driver'i tekrar kurdum şu an. WUB dahil işe yaramadı.

Bu arada bilgisayarı açtığımda Windows Update'e girdim ve son güncelleme bilgisayarı açtığım saat olarak gösteriyordu. Güncelleştirmeleri denetle dediğimde hata verip yapamadı. WUB'dan geri açıp yaptım işe yaramadığı için. Sanki ben bilgisayarımı kapattığımda kendi kendine güncellemiş inanılmaz yahu.

@claus

Selam herkese, uzunca aradan sonra açtığım ilk konu dolayısıyla hatalarım olursa bağışlayın.

Son 2 haftadır Windows'un KB5028997 hatasıyla uğraştıktan sonra ardından AMD'nin bu hatasıyla baş başayım. Bu hata yüzünden neredeyse bilgisayarımı her açtığımda ekran kartı sürücüsünü tekrardan kurmam gerekiyor. Akşamdan sabaha bilgisayarımı açtığım zaman siyah ekranda kalıyor. Kasadaki reset tuşuna bastıktan sonra açılıyor ancak Adrenalin'i açmak istediğim an bu hata baş gösteriyor. Şu konuda çözülmüş diyerek atacağınız bütün Technopat konularına bakmış olabilirim. Özellikle bu konudaki arkadaşın dediklerini harfiyen yapmama rağmen bilgisayarımı kapatıp 4-5 saatin ardından açmamla tekrar başa döndük. Kalıcı bir çözüm bulamazsam NVIDIA'ya geçmem an meselesi olur.

Windows 10 kullanıcısıyım.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp, anakart chipset sürücüsünü kurun, sistemi yeniden başlatıp, ekran kartı sürücüsünü tekrar kurun.

BIOS'da CSM açık, Fastboot kapalı olsun.

CSM zaten açık, Fastboot kapalıydı. Dediğiniz üzre ekran kartı driver’ini kaldırıp chipseti kurdum. Şu an güncel ekran kartı driver’ini her sabah olduğu gibi tekrar kuruyorum. Umarım bu sefer çözülür, şimdilik teşekkürler.

@Marix maalesef bilgisayarı kapattıktan 4 saat sonra yani şimdi açtığımda yine aynı şekilde devam ediyor.
asd.PNGasdasd.PNGasdasdasd.PNG

Bilgisayarı her açtığımda yüklediğim sürücüyü tekrar yükleyip onar yapmak zorundayım nasıl bir şeydir bu kafayı yiyeceğim.

Son düzenleme:
CSM zaten açık, Fastboot kapalıydı. Dediğiniz üzere ekran kartı Driver'ini kaldırıp chipseti kurdum. Şu an güncel ekran kartı Driver'ini her sabah olduğu gibi tekrar kuruyorum. Umarım bu sefer çözülür, şimdilik teşekkürler.

@Marix maalesef bilgisayarı kapattıktan 4 saat sonra yani şimdi açtığımda yine aynı şekilde devam ediyor.
Eki Görüntüle 2110129Eki Görüntüle 2110130Eki Görüntüle 2110131

Bilgisayarı her açtığımda yüklediğim sürücüyü tekrar yükleyip onar yapmak zorundayım nasıl bir şeydir bu kafayı yiyeceğim.

Bu kartlar ani güç kesintilerinde siyah ekran verip sürücü siler, sizde bu açılışta oluyor.

Denemek için kartın pinlerini bir silgi ile temizleyip tekrar montajlayın, güç soketini boşta olan bir soket varsa onunla değiştirin, bu şekilde sorun devam ederse ekran kartı arızası değerlendirilmeli.

Bu kartlar ani güç kesintilerinde siyah ekran verip sürücü siler, sizde bu açılışta oluyor.

Denemek için kartın pinlerini bir silgi ile temizleyip tekrar montajlayın, güç soketini boşta olan bir soket varsa onunla değiştirin, bu şekilde sorun devam ederse ekran kartı arızası değerlendirilmeli.
Kartı söküp anakart girişinden güç bağlantısına kadar bir güzel temizledim. Takıp çalıştırdığımda tekrar siyah ekranda kaldı. Reset tuşuyla yeniden açtığımda driver bozulmuş şekilde açıldı. Onar diyerek tekrar yükledim. Denediğim hiçbir çözüm hala fayda etmiş değil.

Geri
Yukarı