The Witcher 1 Enhanced Edition Yapılamayan Görevler

Herkese selamlar arkadaşlar.

İnternette araştırdığım kadarı ile Witcher 2 ve 3'ün baya videosu, oynanışı, oyun tanıtımı ve hikaye gibi şeyleri çoğu kişi tarafından çekilip oyunculara sunulmuş.
Fakat gel gelelim The Witcher Enhanced Edition yani The Witcher 1 oyununa dair açıklayıcı bir video veya anlatış biçimi görevlerin nasıl yapıldığına dair bir video bulamadım.

Ben de daha önceden Witcher oyununu çok oynamak istemiştim ama PC kaldırmıyordu ne yazık ki. Şimdi yeni PC aldım ve en başında yani Witcher 1'den oyuna başlamak istedim hem oynanışını hem de hikayesini daha iyi anlamak açısından.

Bu konuyu başlatma amacım The Witcher 1 oyununu oynayıp da yapamadığınız görevler olursa bu konunu altına "SS" olarak atıp daha önce oynamış veya şuan da oynayıp da görevleri geçen kişilerden yardım almanız.

Ayrıca benimde şu an geçemediğim ve anlamadığım bazı görevler var, bunların fotoğrafını aşağıda vermiş olacağım.

Oyunu bitirmiş veya hala görevleri hatırlayan arkadaşlar varsa yardım ederlerse çok mutlu olurum.

Eğer daha önce bu forumda The Witcher 1 oyunu ile ilgili böyle bir konu açılmadıysa bu konunu sabit konulara sabitlenmesini talep ediyorum.
Eğer açıldıysa da kendi sorunuma çözüm bulana kadar bu konunun bu forumda kalmasını rica ediyorum.

406376
406379

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 628
Son düzenleme:
@VolkanBLR hocam
3. chapterdayım. Leuvaarden bana bir görev verdi (Ana Görev). Görev açıklamasında Siegfried veya Yaevinn ile konuşup kendi semender davasında kendi safhımıza çekmek vs. yazıyor. Yaevinn'i seçtim. Konuştuk ama beni ikna etmelisin falan dedi. Görev güncellendi artık "Yaevinn'in güvenini kazanacağım bir yol olabilir" diyor. Nasıl ikna edebilirim bu elf arkadaşımızı? :D
Edit: Sonradan çözdüm. Bankaya gitmek gerekiyormuş. Ana senaryo o zaman devam ediyor.
Reis, Leuvaarden'den önce küçük kız beni çağırdı, bankaya gidip yaevinn'e yardım ettim, sonra digerleriyle konuştum, bana ihanet ettiklerini söylediler, orda kaldım öyle. Yaevinn'ide bulamıyorum maalesef. Görev erkenden geldi bana. Oraya gelene kadar zaten bayılıp,dirildim korku oyunu gibi, bataklık kısmına girdin mi daha kötü oluyor :)

Reis, Leuvaarden'den önce küçük kız beni çağırdı, bankaya gidip yaevinn'e yardım ettim, sonra digerleriyle konuştum, bana ihanet ettiklerini söylediler, orda kaldım öyle. Yaevinn'ide bulamıyorum maalesef. Görev erkenden geldi bana. Oraya gelene kadar zaten bayılıp,dirildim korku oyunu gibi, bataklık kısmına girdin mi daha kötü oluyor :)
Triss'e git de ki semenderi bitirmek için müttefik buldum vs. Sonra Triss sana Leuvaarden'ın orda hazır olduğunda buluşalım der. Leuvaarden de handa hep zaten. Hana girdiğinde sinematik girmesi lazım. Ordan devam eder ana senaryo.

Triss'e git de ki semenderi bitirmek için müttefik buldum vs. Sonra Triss sana Leuvaarden'ın orda hazır olduğunda buluşalım der. Leuvaarden de handa hep zaten. Hana girdiğinde sinematik girmesi lazım. Ordan devam eder ana senaryo.
Valla hocam, başka bir forumda, kalkstein'in evinin sol tarafında yaeevin yaşadağını söylediler, gittim konuştum, görevler açıldı. Bölüm 5'e geçtim. Yinede teşekkür ederim.
@TimeCop hocam bir sorum daha var, bataklıkta gittik shina ile, direk bodozlama ben striga'nın mezarlığına girdim, fakat boss çıkmıyor. Ne yapmam lazım acaba bilginiz varmı? Tıkalı kaldım. Çıkmaya çalışınca, canavları hepsini öldürmen gerekiyor güvenlik için.

Son düzenleme:
Valla hocam, başka bir forumda, kalkstein'in evinin sol tarafında yaeevin yaşadağını söylediler, gittim konuştum, görevler açıldı. Bölüm 5'e geçtim. Yinede teşekkür ederim.
@TimeCop hocam bir sorum daha var, bataklıkta gittik shina ile, direk bodozlama ben striga'nın mezarlığına girdim, fakat boss çıkmıyor. Ne yapmam lazım acaba bilginiz varmı? Tıkalı kaldım. Çıkmaya çalışınca, canavları hepsini öldürmen gerekiyor güvenlik için.
Hocam siz benden çok farklı ilerlemişsiniz. Bilemedim açıkçası. Siz yaeevin'i seçmişsiniz sanırım banka soygununda. Ben şovalye olan arkadaşı seçmiştim. 4. bölüme geçince oyuna biraz ara verdim. Shani ile bataklığa gidilebiliyor muymuş? Enteresan. Oyun çok farklı ilerliyor demek ki farklı seçim yapıldığında. CDPR zamanında güzel iş çıkarmış.

Hocam siz benden çok farklı ilerlemişsiniz. Bilemedim açıkçası. Siz yaeevin'i seçmişsiniz sanırım banka soygununda. Ben şovalye olan arkadaşı seçmiştim. 4. bölüme geçince oyuna biraz ara verdim. Shani ile bataklığa gidilebiliyor muymuş? Enteresan. Oyun çok farklı ilerliyor demek ki farklı seçim yapıldığında. CDPR zamanında güzel iş çıkarmış.
Evet, oyun RPG anlamında müthiş bir şey. String'anın orada 1 gün geçirmek lazımmış. Bugün girip biraz daha oynayacağım. Bazen çok korkunç oluyor oyun :)
Oyunu ortalama 45-46 saat içinde bitirdim bugün. 2-3. Serilerini bilgisayar alabilirsem yada geforce now üzerinde oynayacağım İnşAllah. 1.oyunda bariz bazı yerlerde sıkılıyor insan. Hikayesi müthişti fakat. İnşAllah 2.ve 3.oyun'da böyledir. Oyundaki son sinematik beni benden aldı ayrıca.

Son düzenleme:
Kalkstein için alyabani iliği bulmalıymışım ama bu canavara hiçbir yerde rast gelmedim. Görevi haritada işaretle seçeneği de yok.

Kalkstein için alyabani iliği bulmalıymışım ama bu canavara hiçbir yerde rast gelmedim. Görevi haritada işaretle seçeneği de yok.
Oyunu bitirdim tam hatırlamıyorum ama, ya mezarlık açıldısya ordan, veya, bataklıkta bu alyabani'mi gülyabanimi onlar olcak onları öldürmeniz lazım.

Oyunu bitirdim tam hatırlamıyorum ama, ya mezarlık açıldısya ordan, veya, bataklıkta bu alyabani'mi gülyabanimi onlar olcak onları öldürmeniz lazım.
Ben de dün bitirdim oyunu keşfedince ne nerede olabilir hemen çözülüyor zaten benim biraz zamanımı aldı sadece üçüncü oyununu üç kere bitirmiş birisi olarak bire kolay alışamadım 😅😂 alyabaniler tapınak mahallesindeki mezarlığın yer altı mezarlığında son odada her gidişinizde bir defa çıkıyor. Kesip kamp ateşine dönüp zamanı ileri sarıp tekrar giderek alyabani buldum öylece üç kez kesebildim.

Ben de dün bitirdim oyunu keşfedince ne nerede olabilir hemen çözülüyor zaten benim biraz zamanımı aldı sadece üçüncü oyununu üç kere bitirmiş birisi olarak bire kolay alışamadım 😅😂 alyabaniler tapınak mahallesindeki mezarlığın yer altı mezarlığında son odada her gidişinizde bir defa çıkıyor. Kesip kamp ateşine dönüp zamanı ileri sarıp tekrar giderek alyabani buldum öylece üç kez kesebildim.
Valla öyle, 2. ve 3.oyunu oynamak nasip olmadı, zevk ve korkarak oyunu güzelce bitirdim. Tekrardan oynamak isterdim :)

Geri
Yukarı