The Witcher 2 Bitti Şimdi Ne Olacak?

Morazel

Centipat
Selamlar arkdaşlar, yakın zamanda (20dk önce) The Witcher 2 Enchanted Edition'u bitirmiş bulunmaktayım daha önce hiçbir withcer oyununu oynamamakla beraber bu benim ilk bitirdiğim witcher oyunumdu. İlk oyunun mekanikleri beni pek sarmayınca hikayesini internetten okuyup direk ikinci oyuna daldım.Bir süre inat edip direk 3. oyunla seriye girmeyi planlasamda 3. oyunun dünyasından ve karakterler arası ilişkilerden haberdar olmadığım için beni pek sarmadı ben de direk 2. oyundan girdim. Ben seçimlerimi Vernon Roche ile önce Loredo sonra Henselt ve Dethmold'dan intikam alıp daha sonra ejderyayı öldürmekten ve Letho'nun gitmesine izin vermekten yana kullandım. Neredeyse 4 5 görev dışında bütün görevleri yaptım ancak halen tamamen tatmin olmuş değilim özellikle aklımda bir ton soru var. 3. oyunun başındaki o Kaer Morhen sahnelerindeki Yennefer ve Ciri ile olduğumuz zamanları hangi oyunda yaşıyoruz? Geralt hafızasını ne zaman kazanıyor? 3. oyun 2. oyundan ne kadar sonra geçiyor? bu gibi birçok sorum var ancak sanki bu oyun Geralt ile ilgili bağımsız bir hikaye gibi geldi bana 3. oyunla bağlantılarını çözemedim biri beni aydınlatabilirse çok sevinirim.

Ben, hafıza kaybı olayı oyunlarda hatırı sayılır bir öneme sahip olduğu için kitapta da olabileceğini varsaydım ama öyle değilmiş. Düzelttiğin için sağol :)
Aga kitaplarla oyunlar arasındaki zaman ilişkisini sanırım yanlış biliyorsun. Yani yazdıklarından ben onu anladım, yanlış anladıysam kusura bakma. Kısaca özet geçeyim.

Oyunlar kitaplardaki olayların bitişinden yaklaşık 5 yıl sonra başlıyor, yani oyunlar kitapların devamı niteliğinde. O yüzden hikaye konusunda kitaba bağlı kalma mevzusu oyunlar için söylenemez çünkü farklı bir hikaye söz konusu. Evet Witcher 1 introsundaki striga sahnesi ilk kitapta geçen olay, dizideki o bahsettiğin bölüm de kitaptaki olayın uyarlaması ama Witcher 1'in geçtiği zaman kitaptaki striga olayına zaman olarak çok uzak, yani intro seni yanıltmasın.

------WITCHER 1 UFAK SPOILER------
Witcher 1 oyun içinde de striga görevi var ama kitaptaki olay değil de onun tekrar yaşanması gibi bir durum olduğu için benzer olay, bir nevi gönderme gibi bir şey yani.
------------SPOILER BITTI--------------

Dizinin bir sonraki sezonu için söylediklerin de yanlış. Hafıza kaybı mevzusu sadece oyunlarda mevcut, kitaplarda öyle bir olay yok. Dizi de kitapları kaynak aldığı için ikinci sezonda öyle bir şey olmasının imkanı yok.

Kitapları tam okumadığın için bazı şeyleri karıştırmış olabilirsin. Şuan ilk 6 kitap Türkçeye çevrildi ve son kitapta bu ay içinde çıkacak dendi. Witcher evrenini seviyorsan mutlaka okumanı tavsiye ederim.
He bir de yanlış anlama beni art niyetle yazmadım, sadece yanlış bildiklerini düzeltmeye çalıştım.

Ben Cynthia'ya yardım ettim, Adı D ile başlayan bir adamın labaratuarına girmesi için. Ama öyle bir teklif sundu ki reddedemedim. O teklif şu idi.
Cynthia: Eğer yardım edersen sanasenin asla hatırlayamayacağın şeyleri söylerim.
Ben de ne de olsa oyun deyip kabul ettim ne de olsa 5.ci bitirişim olacak.
En sonuna kadar ilerledik ve bana, 'Sen son kalan av atlısısın.' Dedi

Geri
Yukarı