The Witcher 2 nasıldır?

Sırasıyla gidersen oyunları birbirine bağlayan fazla bir şey olmadığını görürsün. İlk 2 oyunun hikayesi tamamen farklı. Sadece karakterin özel hayatıyla ilgili gelişme oluyor oyunlar ilerledikçe. Sadece 3. oyunu oynayabilirsin.
Witcher 2'de birin bittiği yerden mi başlıyor?
Hikayeye etkisi yok.

Sadece bir savaşın bitip diğerinin başladığını gösteriyor. 2 ve 3 arasındaki geçiş o kadar.

Sırasıyla gidersen oyunları birbirine bağlayan fazla bir şey olmadığını görürsün. İlk 2 oyunun hikayesi tamamen farklı. Sadece karakterin özel hayatıyla ilgili gelişme oluyor oyunlar ilerledikçe. Sadece 3. oyunu oynayabilirsin.
Kardeşim yaptığın yorumdan 1 ve 2 yi oynamadığın çok belli.
The Witcher 3'ü indirdim fakat bir şey anlamadım. The Witcher 2'yi bitirip ondan sonra mı 3'e geçmeliyim?
Dostum 1 ve 2 yi bilmeden 3’ü oynarsan anlamazsın. 1. Oyuna alışmak biraz zor olduğu için youtubeden hikayesini dinleyebilirsin ama alışınca 1. oyun da çok güzel. 2. oyunu kendin oynayabilirsin. 3 oyunda birbirinin devamı. 1’i bilmeden 2’yi oynamak da yanlış olur.

Kardeşim yaptığın yorumdan 1 ve 2 yi oynamadığın çok belli.

Dostum 1 ve 2 yi bilmeden 3’ü oynarsan anlamazsın. 1. Oyuna alışmak biraz zor olduğu için youtubeden hikayesini dinleyebilirsin ama alışınca 1. oyun da çok güzel. 2. oyunu kendin oynayabilirsin. 3 oyunda birbirinin devamı. 1’i bilmeden 2’yi oynamak da yanlış olur.
Öncelikle kardeşin değilim. 3 oyunu da bitirdim. Hikayelerin birbirleriyle alakaları yok. Araştırmanı tekrar yap.

Öncelikle kardeşin değilim. 3 oyunu da bitirdim. Hikayelerin birbirleriyle alakaları yok. Araştırmanı tekrar yap.

Araştırma yapmama gerek yok. 1. ve 2. oyunu defalarca bitirdim. Gerçekten hangi akıl ile birbirleriyle alakası yok dersin aklım almıyor. Hikayeden örnek bile vermeme gerek yok. En basitinden karakterler arasındaki duyguyu, yaşanmışlıkları bilmeden neye göre seçim yapacaksın?

Witcher serisine 3. oyundan başlayan herkeste genellikle aynı sorun oluşuyor. 2. oyundan başlayın, oyunun neredeyse tamamını anlarsınız.

Witcher 2, Witcher 3'e göre daha zor bir oyundur. İksir ve işaret kullanımına önem verir. Bir Nekker sürüsüne bodoslama dalarsanız kısa süre sonra öleceksinizdir.

Oyun 3 bölümden oluşuyor. 2. bölümü farklı şekilde oynayabiliyorsunuz ve gerçekten 2. bölüm çok ustaca tasarlanmış. Ayrıca, verdiğiniz kararlar oyunun işleyişini, bazı karakterlerin ölmesini vs. sağlıyor.

Oyun RPG ve Aksiyon temasını çok iyi işliyor. Açık Dünya kısmında ise bana göre bekleneni vermiyor. Türkçe dil desteğinin de bulunması ayrı bir avantaj.

Oyunu sadece ana görevleri yaparak ortalama 20 ila 25 saatte bitirebiliyorsun.

Witcher 3'te gördüğün çoğu olay, çoğu karakter bu oyun ile bağlantılı.

Son olarak da, oyunda Letho var. Söylemeden olmaz :)

Şu anda sudan ucuz bir fiyatı var, kaçırmamalısın. İlk oyunu oynamasan çok bir şey kaybetmezsin. Ben de oynamadım mesela, dayanamadım mekaniklerine. Ama 2. oyunu oynamadan 3. oyuna geçmemelisin. Geçince de çok bir şey anlaşılmıyor zaten.

Geri
Yukarı