The Witcher 3 hikâye işleyişi hakkında

Daxton

Centipat
Yer
İstanbul Pendik
Daha fazla  
Meslek
Denizci/Öğrenci
Konu içeriği spoiler içermektedir.
Arkadaşlar oyun sonum Nilfgraad kralığında olmadı. Yani ciri'yi Efsunger kılıcını veremedim. Bu neden dolayı oldu? Sonrasında ise oyun koca karıların olduğu o yıkık binada bitti. Canavarlar falan geliyor ve oyun bitti. Bende böyle yani. Bu kötü son sanırım duyduğuma göre ve sonra DLC olarak ilk hangisinin oynanacağını bilmediğim için Blood and Win oynadım ve ben ana hikayede Triss ile birlikte olup Yeneffer'ı tersledim. Yani Triss ile her şeyi yaşadım. Neyse oyunu ana hikayesini o karakterle bitirmeme rağmen Blood and Win'de bana mektup Triss'den değil Yenefer'dan geldi ve sevgili dostum Geralt diye mektup geliyor, anlamadığım nokta neden Triss'den değil de Yen'den. Ayrıca Blood and Win'e bitiği an eve girdiğimde beni Dandeleon karşıladı. Burada monitöre bak kala kaldım neden nasıl oldu bunlar? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortada çok fazla bir spoiler yok. Ayrıca spoiler veren kişi zaten kapatmış. Oynamadığın bir oyun hakkındaki hikayesiyle alakalı açılmış bir konuya neden giriyorsun?
Oynamamak diye bir şey yok. Belki ortalarındayım belki sonlarına yakınım. Bana bu cevabı vermek, uyarı olarak spoiler yazmaktan daha zordur. Kötü bir şey söylemedim sadece uyarıda bulundum.

Ki ben oyunu seri olarak bitirmiş bulunuyorum zaten. Benlik bir şey yok. Sen direk kişisel algılıyorsun sana laf ettim sanıyorsun.

Oynamamak diye bir şey yok. Belki ortalarındayım belki sonlarına yakınım. Bana bu cevabı vermek spoiler yazmaktan daha zordur. Kötü bir şey söylemedim sadece uyarıda bulundum.

Ki ben oyunu seri olarak bitirmiş bulunuyorum zaten. Benlik bir şey yok. Sen direk kişisel algılıyorsun sana laf ettim sanıyorsun.

Bana laf ettin sanmadım. Söylenmemin nedeni sürekli spoiler verdin spoiler verdin diye dolaşan kişilere bazen kızıyorum. Çünkü spoiler yemek istemeyen insan bu tarz konulara daha dikkatli girmesi gerekir. Ya da girmez. Konu başlığından zaten anlaşılıyor ek olarak birde arkadaşın yazısının sadece başını okusan devamını tahmin edersin.

Bana laf ettin sanmadım. Söylenmemin nedeni sürekli spoiler verdin spoiler verdin diye dolaşan kişilere bazen kızıyorum. Çünkü spoiler yemek istemeyen insan bu tarz konulara daha dikkatli girmesi gerekir. Ya da girmez. Konu başlığından zaten anlaşılıyor ek olarak birde arkadaşın yazısının sadece başını okusan devamını tahmin edersin.
Anlıyorum evet haklısın ama bak şöyle düşün. Ben hep tedbir alan taraf oluyorum. Ama sen de bir "SPOİLER" yazısı yazarak en azından bu tedbirime yardımcı olabilirsin.

Arkadaşlar şimdi şöyle ben triss ile bi çok görevi düzgün bir şekilde yaptım işte benimle kal seni seviyorum seçeneklerini seçtim sonra triss kovir e giden gemiden inip djktraa arkana bak diyince karşıma çıktı sonra triss ile deniz fenerinin olduğu yerde anladığınız gibi işimizi halledip işe koyuldum sonra işte skelga ya felan filan gitim orada yen ile karşılaştım ve zehirli mağarada maskeyi aldıktan sonra bufflar var onları kestim ve orada lanet olsun boğulucaz seçeneğini seçtim yani yeneffer a karşı isteksiz olduğumdan tersledim oyunda baya fakat buna rağmen blood and wine da mektup triss den değil yeneffer dan geldi oyun bana mı karşılık verdi anlamadım orada :) neyse sonra işte arkadaşlar dlc olarak ilk Heart of stone yerine ilk blood and wine oynadım ve blood and wine bitirdiğim zaman evime dandeleon geldi şimdi merakımı gidermek için şu yönde yardım istiyorum oyuna tekrar başladım şu an yeni novigrad a gidip triss in evine gidicem görevler filan yapıcam ve oyunum kötü son yani ciri ölüyor geralth da canavarlar evin geliyor ve sanırım son savaşı olarak oda ölüyor iyi son için ve blood and wine da triss i evime sokabilmek için neler yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Arkadaşlar spoiler vermiş olabilirim bilmeyen herkezden özür dillerim fakat gerçekten oyunu adam akılı en baştan başladım nasıl ne yapılması gerektiğini anlatırsanız çok memnun olurum herkese teşekkürler.

Öncelikle Triss veya Yennefer'dan birisini seçtiysen, seçtiğin kişinin tüm yan görevlerini yapmaya çalış, seçmediğine ise soğuk karşılıklar ver, kesinlikle ikisine de yürüme, eğer aldığın sonuçlar istediğin gibi değilse belli ki bir eksiklik var, ya tamamen o karakterin görevlerini bitirmemişsin yada ikisine pas vermemişsin demek oluyo.

Ciri'nin efsunger olabilmesi için vermeniz gereken bazı kararlar var bunlar;
- Blood on the Battlefield görevinde Ciri, Bald Mountain’a gitmek istediğinde “Velen, then” seçeneğiyle diyaloğu sonlandırın. Yani Ciri’yi imparatora götürmeyin.

- Aşağıdakilerden en az ikisini yapın:

• Blood on the Battlefield görevinde Ciri’yi “I know what might lift your spirits” diyerek rahatlatın.
  • Final Preparations görevinde Ciri’yi Lodge of Sorceresses ile kendi başına konuşmak için cesaretlendirin.
  • The Child of the Elder Blood görevinde Ciri’yi sakinleştirmek için “Go for it” seçeneğinde karar kılın.
  • The Child of the Elder Blood görevinin sonunda Ciri, Skjall’ın mezarına gitmek istediğinde onunla gidin.
Kaynak: The Witcher 3'te Hangi Sona Nasıl Ulaşılır?

Arkadaşlar çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için saolun .
Bide ben Keira mertz i öldürdüm bu sefer bence tek eksiği kaera morhen deki savaşta olacak sizce başka sorunlar yaşarmıyım yaşarsa sadece Kaera morhen da savaşıcak yani.

Kaer Morhen'de yanında olacaktı ama olmayacak çok ta bir eksiği olmaz senin için. İlk bitirişimde Keira olmadan yapmıştım o savaşı, çok zorlamıyor. Gümüş kılıcının sağlam olmasına dikkat et yeter.

Kaer Morhen'de yanında olacaktı ama olmayacak çok ta bir eksiği olmaz senin için. İlk bitirişimde Keira olmadan yapmıştım o savaşı, çok zorlamıyor. Gümüş kılıcının sağlam olmasına dikkat et yeter.
Sağlam ondan yana sorun yok bide bu dlc lerden ilk hangisini bitirmem gerekiyor veya istediğimi bitirebilir miyim.

Bu noktadan sonra yapabileceğiniz bir şey yok. Bazı kırılma noktaları var. Mesela Kaer Morhen savaşından sonra Ciri kendini kötü hissettiğinde ona sıcak yaklaşın. Kart topu savaşı gibi. Sonra Elf'in mekanını aramaya gittiğimizde birlikte odayı dağıtın. Ona yardım ederken Hunt tarafından öldürülen arkadaşını gömmek isteyecek, o konuda yardım edin. Sanırım bunlardan birkaçı veya hepsini olumsuz yapmışsınız ki kötü sonla bitirmişsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı