The Witcher 3 kaplama sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Çok Aglarim

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sorunum kaplamaların eksik ya da bazı bölgelerde fazla olması. Kaplama orada olsun ya da olmasın o kaplama aslında var ya da yok. Bazı yerlerde kaplamaların içine girebiliyorum ya da görünmeyen kaplamaların üstünde durabiliyorum. Ekran kartım RX 570, ısı ve GPU kullanımı ya da FPS problemim yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    247,6 KB · Görüntüleme: 70
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    225,7 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    543,9 KB · Görüntüleme: 66
Dosyaları doğrulatın ve hard diskin sağlığını kontrol edin lütfen. Bad sector varsa burayı yazın.
Çeşitli programlar ile bad sector ve HDD sağlığına bakmıştım birkaç hafta önce. Bad sector bulunmamakla birlikte sağlığı %100 olarak gözüküyordu. İsterseniz bir daha bakabilirim.
Harddiskin ne kadarı dolu? İşlemci, RAM bunları da belirtin.
650 GB boş alanım bulunmakta. 2 tane 8GB 2133 MHZ ramlere, i5 7400 3.5 GHZ işlemciye sahibim.

Çeşitli programlar ile bad sector ve HDD sağlığına bakmıştım birkaç hafta önce. Bad sector bulunmamakla birlikte sağlığı %100 olarak gözüküyordu. İsterseniz bir daha bakabilirim.

650 GB boş alanım bulunmakta. 2 tane 8GB 2133 MHZ ramlere, i5 7400 3.5 GHZ işlemciye sahibim.
Disk Defrag - Best Free Defrag Software For Your Hard Drive! (auslogics.com), Buradan Auslogics Disk Defrag indirip harddiske defrag atın, arka planda çalışan program varsa kapatın, sadece oyun açık olsun.

Aşağıdaki websiteden Adrenalin 2020 Edition 20.11.2 Recommended (WHQL) sürümlü sürücüyü indirin. Daha sonra DDU ile eski sürücünüzü kaldırıp bu indirdiğinizi kurun.

Website: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570

DDU Rehberi: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bir gelişme olunca buraya yazarım.
Arkadaşlar çözümler işe yaramadı.
Arkadaşlar konuyu canlandırmak gibi olmasın ama sorunun kaynağını buldum. AMD Radeon ayarlarında "Mozaik Döşeme" ayarından kaynaklı bir problem. Her ne kadar gerek oyun sekmesinden ya da genel ayarlardan 3 farklı ayarı denesem de olmadı. Yeni driver'ı bekliyor olacağım. Yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bir gelişme olunca buraya yazarım.
Arkadaşlar çözümler işe yaramadı.
Arkadaşlar konuyu canlandırmak gibi olmasın ama sorunun kaynağını buldum. AMD Radeon ayarlarında "mozaik döşeme" ayarından kaynaklı bir problem. Her ne kadar gerek oyun sekmesinden ya da genel ayarlardan 3 farklı ayarı denesem de olmadı. Yeni Driver'ı bekliyor olacağım. Yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba uzun süre geçmiş ama sorunu çözebildiniz mi? AMD driver'ında mozaik ayarını kurcaladığım zaman tam düzelme sağlanmıyor ve oyunun renkleri değişiyor, kan mor renk çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı