The Witcher 3 Next-gen Update optimizasyon surunu mu var?

Zbyrtmr

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
R5 5600X
16GB 3200MHZ RAM
500GB M.2 SSD
MSİ B550M-A PRO
Bildiğiniz gibi bu gece 3:00'da Witcher 3 Next-gen Update geldi ve bende indirmeye bıraktım. Oyun indi fakat henüz deneme gibi bir imkanım olmadığından dolayı YouTube'dan FPS testlerine baktım ve en yüksek ayarlarda DLSS açık bir şekilde RTX 3060 Ti R5 5600XLI bir sistemde 40 50 FPS civarı verdiğini gördüm. Bu FPS değerleri normal midir yoksa oyunda optimizasyon sorunu mu var? Benim sistemim ise RTX 3060 R5 5600X 16 GB RAM. Eğer benimle aynı PC'ye sahip kişiler hangi ayarda kaç FPS aldığını söyleyebilirse sevinirim. Umarım optimizasyon sorunu falan vardır da şu güzelim oyunu 40FPS gibi bir FPS'le oynamak zorunda kalmam. Birazcık hevesim kursağımda kalmış olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum optimizasyon sıkıntısı var evet. Sadece optimizasyon değil baya bir sıkıntısı var ama en göze çarpanı optimizasyon. Bu ekran kartı ile RTX Ultra'ya çektiğimde FSR bile beni kurtarmıyor maksimum 50FPS alıyorum. RTX kapattığımda hiç bir sorun yok her şey akıyor ama RTX açınca oyun iptal. Witcher forumlarında herkes aynı konudan sıkıntı yaşıyor. Aynı zamanda oyun içerisinde grafik ayarı değiştirmeye kalktığında oyundan atıyor.

Arkadaşlar yeni bir şey var ise o sorunludur. Güncelleme dün gece yayınlanmış olabilir fakat oyunu 1 ay sonra oynamanızı öneririn. Şayet öyle yapacağım.

Ben bir iki video izledim kartım GTX1050.
Betalardan classic olanı seçtim bu Update ile oynayamam bile :D
Şimdi bazı ayarlarım yüksekte bazıları düşükte 1080p 55-80FPS alırken yeni güncellemede bütün ayarlar düşükte FSR 2.0 bile açıkken 40FPS alıyorlar.
Gereği yok diye düşünüyorum.

Bildiğiniz gibi bu gece 3:00'da Witcher 3 Next-gen Update geldi ve bende indirmeye bıraktım. Oyun indi fakat henüz deneme gibi bir imkanım olmadığından dolayı YouTube'dan FPS testlerine baktım ve en yüksek ayarlarda DLSS açık bir şekilde RTX 3060 Ti R5 5600XLI bir sistemde 40 50 FPS civarı verdiğini gördüm. Bu FPS değerleri normal midir yoksa oyunda optimizasyon sorunu mu var? Benim sistemim ise RTX 3060 R5 5600X 16 GB RAM. Eğer benimle aynı PC'ye sahip kişiler hangi ayarda kaç FPS aldığını söyleyebilirse sevinirim. Umarım optimizasyon sorunu falan vardır da şu güzelim oyunu 40FPS gibi bir FPS'le oynamak zorunda kalmam. Birazcık hevesim kursağımda kalmış olur.

Bende de RTX 2070 Super R7 3800X 16 GB RAM var. RT ayarını açtığımda oyun çöktü. Ultra ayarda 40-50 FPS alıyorum. Eskiden 100 üzeri FPS alıyordum.

Ben bir iki video izledim, kartım GTX 1050.
Betalardan classic olanı seçtim bu Update ile oynayamam bile :D
Şimdi bazı ayarlarım yüksekte bazıları düşükte 1080p 55-80 FPS alırken yeni güncellemede bütün ayarlar düşükte FSR 2.0 bile açıkken 40 FPS alıyorlar.
Gereği yok diye düşünüyorum.
Benzer donanım, aynı durum. 4K texture ekledik deyip low texture'ların renderlanmasını bozmak büyük başarı.

3070 Ti Mobile ekran kartı, Intel Core i7 12700H işlemci 32 GB 4800 MHz RAM ve diğer iyi sistem özelliklerine rağmen 60-30 FPS arası alıyorum. Gerçekten komedi. :D
Directx 11 e aldım bastım son ayarları akıyor 😄 yeni grafikler güzel bile değil çamur gibi bir garip doğrusu. 3050ti ekran kartım.

Yeni konular

Geri
Yukarı