The Witcher 3 "Ormanın Hanımları" görevindeki sansür nasıl kaldırılır?

TheGomezMC

Kilopat
Daha fazla  
Yıllar önce Steam üzerinden oyunu oynadım bitirdim, şimdi tekrardan baştan %100 şekilde bitirmek için başına oturdum ama "Ormanın Hanımları" görevine geldiğimde kesik kulakların olması gerektiği yerde bu şekerleri gördüm.
Şimdi ben save silinmeden oyunu nasıl normal sürümüne çeviririm?

1693048571238.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Next gen Update ile bildiğim kadarıyla çoğu şey sansürlendi. Downgrade yapabilirsiniz.
oyunun sonuna doğru Ciri ile ormanın hanımlarını öldürdüğünüz yerde kadınların özel bölge detayları filan kaldırıldı.
Next gen çok eleştirildi bazı konularda. Gereğinden fazla gerçekçi olmuş oyun söylediklerine göre.

Oyunun sansürlü ve sansürsüz 2 tane farklı versiyonu var diye biliyorum save i kaydedip tekrar yüklemeniz gerekebilir ama emin değilim biraz araştırıp bir süre sonra tekrar dönüş yaparım.

Sansürsüz versiyonuna erişmek için çoğu insan Yunanistan sürümünü indiririp sonra da oyunu Türkçeye çevirmiş. Konuyla alakalı şu tarz bir konu açılmış forum üzerinde:
Umarım yardımcı olabilmişimdir iyi oyunlar.

Son düzenleme:
Oyunun sansürlü ve sansürsüz 2 tane farklı versiyonu var diye biliyorum save i kaydedip tekrar yüklemeniz gerekebilir ama emin değilim biraz araştırıp bir süre sonra tekrar dönüş yaparım.

Sansürsüz versiyonuna erişmek için çoğu insan Yunanistan sürümünü indiririp sonra da oyunu Türkçeye çevirmiş. Konuyla alakalı şu tarz bir konu açılmış forum üzerinde:

Daha geçen gün Steam üzerinden GOTY versiyonunu bitirdim sansür yoktu. Kol bacak seve seve koparıyordum. Sadece bazı yerlerdeki sahneler Next gen ile değiştirilmiş onu fark ettim.

Daha geçen gün Steam üzerinden GOTY versiyonunu bitirdim sansür yoktu. Kol bacak seve seve koparıyordum. Sadece bazı yerlerdeki sahneler Next gen ile değiştirilmiş onu fark ettim.

Bilmiyorum hocam ben 3 sene önce oynadım maalesef yakın zaman ile alakalı bilgim yok ama sansür konusunda araştırma yapınca bunu bulabildim.

Şuan oynadığım sürüm GTYO, kol bacak koparmada sıkıntı yok ama bu tip kulak yerine şeker gibi sansürler var ve ayarlarda bunu değiştirmek için seçenek yok.

Bunu denedim ama işe yaramadı. Şimdilik sansürlü sürümünü oynayacağım.

Şu an oynadığım sürüm gtyo, kol bacak koparmada sıkıntı yok ama bu tip kulak yerine şeker gibi sansürler var ve ayarlarda bunu değiştirmek için seçenek yok.

Bunu denedim ama işe yaramadı. Şimdilik sansürlü sürümünü oynayacağım.

Dediğim gibi büyük ihtimal Next gen ile kaldırılan şeylerdir. Büyük tepkiler aldı CD PROJEKT RED.
İngilizce kaynak:
The Witcher 3's next-gen update has added detailed vaginas to female monsters, apparently by mistake?
Türkçe kaynak:

Next gen Update ile bildiğim kadarıyla çoğu şey sansürlendi. Downgrade yapabilirsiniz.
Japonya ve Orta Doğu ülkelerinde bu şekilde. Diğer sunucularda olması gerektiği gibi devam ediyor. Zaten bu temayı taşıyan bir oyunun tek derdi ucuz cinsel çağrışım yapan grafikleri olamazdı. Yine de kellelerin havada uçtuğu bir oyunda sadece buraya odaklanılması manidar.

Japonya ve orta doğu ülkelerinde bu şekilde. Diğer sunucularda olması gerektiği gibi devam ediyor. Zaten bu temayı taşıyan bir oyunun tek derdi ucuz cinsel çağrışım yapan grafikleri olamazdı. Yine de kellelerin havada uçtuğu bir oyunda sadece buraya odaklanılması manidar.

Ben hiç öyle bir sorun yaşamadım. Eski sürümünü de bitirdim Next geni de. Tek bildiğim Next genin ekstra olarak sansürlendiği. Türkiye'de olduğum halde açık açık sahneler mevcuttu.

Yeni konular

Geri
Yukarı