The Witcher 3 ve The Witcher dizisi

Sercan312

Decapat
Selam arkadaşlar. Birkaç gün önce The Witcher 3'ü oynamaya başladım. Oyunu aşırı sevdim. Dizisinede başlamaya karar verdim. Yalnız şöyle bir sorunum var. Diziyi izlersem oyunla ilgili spoiler yer miyim? Ya da oyunu oynmaya devam edersem diziyle ilgili spoiler yer miyim? İzleyen ve oynayan arkadaşlarımız varsa yardımcı olabilirler mi?

Oyununu oynamadım ama diziyi izledim, yorumlarında ise bariz bir şekilde spoiler içerdiğini gördüm. Emin değilim ama yorumlar öyle gösteriyordu.

Selam arkadaşlar. Birkaç gün önce The Witcher 3'ü oynamaya başladım. Oyunu aşırı sevdim. Dizisinede başlamaya karar verdim. Yalnız şöyle bir sorunum var. Diziyi izlersem oyunla ilgili spoiler yer miyim? Ya da oyunu oynmaya devam edersem diziyle ilgili spoiler yer miyim? İzleyen ve oynayan arkadaşlarımız varsa yardımcı olabilirler mi?
Diziyi rahatlıkla izleyebilirsin. Spoiler yemiyorsun, tam tersi karakterleri daha iyi anlıyorsun.

Şimdi açıklamak için kitap-oyun-dizi şeklinde gideyim.

Kitaplar andrew sapowski abimizin yazdığı 8'li bir serüven. Okumanı kesinlikle tavsiye ederim.

Oyunlar kitaplardan sonra geçen ve oyun içi kararların ile farklı sonuçlanabilen devam öyküleri.

Dizi ise kitapların farklı bir adaptasyonu, zaman akışı tamamen birbirine geçirilmiş, geçmiş-gelecek (yenneferin çocukluğu, pavettanın öyküsü vs) ayrımı izleyiciye anlatılmadan karışık bir şekilde hazırlanmış ve kitapların önemli bölümlerinin (ciri ve geraltın ormandaki yolculuğu vs) çıkarılmış ORTALAMA bir yapım.

Eğer yanında olayları açıklayacak biri yoksa diziyi izlemeni pek önermem. Ancak berbat bir yapım da değil.

Witcher 3'te diziden çok daha sonrası anlatılıyor. (Oyunun başındaki kısa bir bölüm hariç)
Zaten witcher 3 kitaplarda yazanları değil daha sonrasını anlatıyor. Oyunun bazı kısımlarında kitaplarda bulunan bazı olaylar anlatılıyor ama bunlar hem özet şeklinde hem de görsel olarak değil sadece metin olarak anlatılıyor. Yani karakterler kendi aralarında konuşuyor eğer İngilizceniz yeterliyse altyazı olmadan da anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı