The Witcher 3 vs RDR 2

• Konuyu başlatan DGDev
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 105
  • Görüntüleme 6B
Ancak kıyaslanacak oyunlarda değil aslında. Birbirlerinden çok farklı türlere sahipler ve farklı kitlelere hitap ediyorlar. Detay olarak The Witcher 3 ile RDR2 kıyaslanamaz tabii. Ancak bütçe ve çıkış yılı olarak da kıyaslanamazlar.
Detay olarak neden bahsettiğiniz de önemli W3 te ana senaryoda gördüğüm dilenci çetesinin haberleşme yöntemini bulup yani pelerini bir adamın bir yere gizlice bir şey bıraktığını görüp üstüne gidip sonra bir yan görev serisinin açılması da enteresan.
O yüzden bu iki oyun karşılaştırılamaz ikiside detaylı ama farklı yönlerde ama açıkçası insanları RDR2'nin açık dünyasında ne bulduğunu anlamıyorum.
Bir şey mi kaçırıyorum?
Npc ler harbi iyi ona bir şey demiyorum harbi hepsiyle selamlaşıp ya da kavga çıkarılabiliyor ama açık dünyanın ne detayı var onu anlamadım.
Ya da oyunda onur kasmaya çalıştığından ve o yüzden minimum tempo ile oynadığımdan da olabilir gerçi.🤔

Detay olarak neden bahsettiğiniz de önemli W3'te ana senaryoda gördüğüm dilenci çetesinin haberleşme yöntemini bulup yani pelerini bir adamın bir yere gizlice bir şey bıraktığını görüp üstüne gidip sonra bir yan görev serisinin açılması da enteresan.
O yüzden bu iki oyun karşılaştırılamaz ikisi de detaylı ama farklı yönlerde ama açıkçası insanları RDR2'nin açık dünyasında ne bulduğunu anlamıyorum.
Bir şey mi kaçırıyorum?
NPC'ler harbi iyi ona bir şey demiyorum harbi hepsiyle selamlaşıp ya da kavga çıkarılabiliyor ama açık dünyanın ne detayı var onu anlamadım.
Ya da oyunda onur kasmaya çalıştığından ve o yüzden minimum tempo ile oynadığımdan da olabilir gerçi.🤔

Bu durum W3 içinde geçerli. Açık dünyası bence RDR2'nin daha detaylı daha küçük olmasına rağmen. Daha gerçekçi ve yaşayan bir atmosferi var RDR2'nin. Witcher 3 fantastik bir oyun ancak çok daha yapay kalıyor dünyası. RDR2'nin at sürüş mekaniklerine bakmanız bile yeter. Sırf o güzerl atların sürüş zevki için oyun oynanır. Ben RDR2'yi bitirdikten sonra W3 tekrar dönünce inanılmaz basit gelmişti oyunun her şeyi bana. Özellikle at sürüş mekanikleri çok kötü gelmeye başlamıştı.

Pek doğru bir kıyaslama değil bence ancak şu an hangisini oynamak istersin diye sorsalar Witcher derim. Daha sürükleyici bir hikayesi ve olay örgüsü var. RDR2 ise dünyası bakımından çok daha iyi. Rastgele olaylar çok çeşitli ve ilginç. Witcher 3'te ise bu tarz olaylar az ama daha girift bir yapısı oluyor ummadığın bir yere gidebiliyor olaylar.

Bence karşılaştırıcak türde oyunlar değil. Witcher mı yoksa Skyrim mi ya da RDR2 mi GTA 5 mi sorusu daha mantıklı olurdu...

Bence çok alakalı iki oyun değil. Her ikisi de kendi dallarında mükemmel.
Skyrim mi Witcher mı diye sorulursa daha uygun olur bence.

W3 RPG, hikaye ve biraz da aksiyonu iyi; RDR'nin aksiyonu, hikayesi, oynanışı ve grafikleri iyi bana göre RDR iyi ama zevkler ve renkler tartışılmaz.

RDR2 aksiyonu bence çok sığ. Witcher 3 aksiyonu daha hareketli. Hareket animasyonları yakın dövüşte falan tatminkar RDR2 için ancak Witcher 3 aksiyonu daha hareketli. RDR2'de sipere gir ve ateş et sürekli. Yerinden çıkmazsan adamlar da çok bir şey yapmıyor ama Witcher 3 daha hareketli ve eğlenceli geliyor. Tabi zevk meselesi.

Geri
Yukarı