The Witcher 3: Wild Hunt "Overrated" bir oyundur

Abartı yok. Witcher 3 sonrası çıkan ve tutan tüm açık dünya oyunlar bariz Witcher 3 çakması. En basitinden Days Gone ve Horizon, hatta Ghost of Tsushima bile buna örnek olarak verilebilir.

Elder Scrolls serisi de, Zelda serisi de kendi içlerinde güzel olmakla beraber türü ne kadar değiştirdikleri meçhul. Skyrim çıktıktan sonra çıkan ve tutan açık dünya oyunlara bakıyorum da nıs RPG'ler hariç yine alayı Far Cry 3 formülünü alıyor. Ta ki Witcher 3 çıkana kadar. Profilimden fanı olduğumu düşünebilirsin, bir noktaya kadar da haklısın ama bu yorumlarım oldukça objektif ve gerçek. Örnek istiyorsan da aç saydığın oyunlardan sonra çıkanlara bak, bir de benim saydıklarıma bak.

Far Cry 3 bir nebze doğru da Witcher 3'ün Novigrad'ı oyun dünyasının açık dünyalarındaki şehirlerin %80'ini tokatlayacak kadar kaliteli. Skyrim de oynadım, Zelda'dan da ocarina of time ve majora's mask de oynadım, Elden Ring de oynadım. Skyrim ve Zelda'lar çok güzeldi ama oyun dünyasında türü değiştirdiler mi çıkan oyunlara bakınca pek göremiyorum. Elden Ring de bence en az Witcher 3 etkisi yaptı ama çıkan oyunlara baktığımda 2 sene içinde Elden Ring kafasında çıkan bir açık dünya yok, yine Witcher 3 formülünden gidiyor.

Konuyu sanırım hortlatmışım sanırım o yüzden daha fazla yazmayacağım ama bana muhalefet olan arkadaşlar için Google orada duruyor. Bahsettiğiniz oyunlardan sonra çıkan oyunlara bakın bir de Witcher 3 ve Far Cry 3 sonrası çıkan oyunlara bakın dediğimin ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz. Bahsettiğiniz oyunlarda bence en az Witcher 3 kadar kaliteli ama üzgünün türü değiştirmek çok az oyuna nasip olur ve onlarda Far Cry 3 ve Witcher 3'e nasip oldu. Kendi türünü yaratan Dark Souls oyunlarını bile örnek verseniz daha iyiydi bu arada. 😂
Yok kanka senin çok ciddi sıkıntıların var. Ya kafayı yemişsin ya da dalga geçiyorsun. Ulan Witcher 3'ün açık dünyasının ne olayı var da sonrasında çıkacak oyunlar onun çakması olacak? Far Cry 3 formülü ne demek lan? Hayatında bir kez Elden Ring oynadın mı acaba? Witcher ile benzediği tek yönü ikisinin de TPS olması. Yazdıklarında bir tane mantıklı cümle yok ki hangi birine cevap yazayım anlamadım. Kendi haline bırakmak en iyisi seni. Git az ötede W3 oynamaya devam et.

Yok kanka senin çok ciddi sıkıntıların var. Ya kafayı yemişsin ya da dalga geçiyorsun. Ulan Witcher 3'ün açık dünyasının ne olayı var da sonrasında çıkacak oyunlar onun çakması olacak? Far Cry 3 formülü ne demek lan? Hayatında bir kez Elden Ring oynadın mı acaba? Witcher ile benzediği tek yönü ikisinin de TPS olması. Yazdıklarında bir tane mantıklı cümle yok ki hangi birine cevap yazayım anlamadım. Kendi haline bırakmak en iyisi seni. Git az ötede W3 oynamaya devam et.

Kaale alınacak biri değilsin. Bu kadar yandıysan belli ki kabul edemiyorsun yazdıklarımı ama piyasa da ortada, çıkan oyunlarda belli. Sen ise argümanını anlatacağına yok öyle mi yok böyle mi diyorsun. Şu üslubuna daha güzel bir cevap verirdim de işte banlanmak istemediğimden görmezden geleceğim seni. 😂

Witcher 3'ün Novigrad'ı oyun dünyasının açık dünyalarındaki şehirlerin %80'ini tokatlayacak kadar kaliteli. Skyrim de oynadım, Zelda'dan da ocarina of time ve majora's mask de oynadım, Elden Ring de oynadım. Skyrim ve Zelda'lar çok güzeldi ama oyun dünyasında türü değiştirdiler mi çıkan oyunlara bakınca pek göremiyorum.

😊😊😊 Zelda'nın oyun dünyasındaki etksini bilmeyen bir adamla konuşmam iyi günler hocam.

Kaale alınacak biri değilsin. Bu kadar yandıysan belli ki kabul edemiyorsun yazdıklarımı ama piyasa da ortada, çıkan oyunlarda belli. Sen ise argümanını anlatacağına yok öyle mi yok böyle mi diyorsun. Şu üslubuna daha güzel bir cevap verirdim de işte banlanmak istemediğimden görmezden geleceğim seni. 😂
Kendi haline bırakıyorum seni. Kimin kaale alınmayacağını herkes görüyor işte. Ağlamaya devam edebilirsin bütün açık dünya oyunları W3 çakması diye. 😀

Niye ayrı ayrı güzel oyunlar tü kaka oluyor, niye aynı anda sevemiyorsunuz hepsini?

Onu ben anlamıyorum. Mesela Elden Ring seven adam Witcher 3 sevene laf atıyor vesaire. Ne gerek var yani? İkisi de çok güzel yapımlar.

Hepsini sevin, oynayın, tadını çıkarın ve deneyimleyin. Her şeyin tarafını tutmak zorunda değilsiniz. Siyah ve beyaz olmak zorunda değil.

Witcher 3 ise abartılan bir oyun değildir, açık dünyası, yan görevleri, sunduğu hikayesiyle, şarkılarıyla gayet güzel bir oyundur.

Puanı da epey yüksek, çoğu kritik tarafından beğenilen bir yapım.

Hocam oyun çok güzel bir oyun ama sevmeyen oynamaz bu kadar basit. Ben size bu oyunun nesini seviyorsunuz dememeliyim, benzer şekilde siz de bana dememelisiniz. Çok zor değil bence bunlar.

Oyunda ne yapacağını çözememişsin ve burada boş boş konuşuyorsun, önce düşünerek bir şeyler yazmaya dikkat et. Ayrıca Witcher 3 fanı falan değilim ama yaptığın çok mantıksızca bir şey.

Yani size göre hiç kimse tartışmasın, herkes bildiklerini, deneyimlerini ve merak ettiklerini kimseye anlatmasın.
Tartışma değil ki bu. Bana guzel gelen sana gelmez sana gelen bana gelmez. Bu gercegi kabullenerek yasayabiliriz boylelikle bosu bosuna bir suru kelime sarfedilmez ve enerji harcanmaz. Zaten belli bir yastan sonra kimse kimsenin gorusunu degistiremiyor kolay kolay. Eee? Niye ugrasalim?

Tartışma değil ki bu. Bana guzel gelen sana gelmez sana gelen bana gelmez. Bu gercegi kabullenerek yasayabiliriz boylelikle bosu bosuna bir suru kelime sarfedilmez ve enerji harcanmaz. Zaten belli bir yastan sonra kimse kimsenin gorusunu degistiremiyor kolay kolay. Eee? Niye ugrasalim?

Hocam insanlar oyunun niye kendisine abartı geldiğini falan tartışıyor. Fikrimizi belirtip bize katılan veya katılmayan insanların fikirlerini alıyoruz. Zaten bir insanın görüşünü böyle yerlerde neredeyse imkansız sadece fikrimizi falan belirtiyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı