The Witcher 3'e ne kadar hakim olduğunuzu 10 soruyla test edin

Bu akşam canım çok sıkıldı ve Witcher 3'ü 300 saat oynamış birisi olarak en az benim kadar burada birçok Witcher hayranı olduğunu düşünüyorum. Witcher 3 ile alakalı 10 soru hazırladım, cevaplara göre kim ne kadar Witcher 3'e hakim görmüş olacağız.

Cevap yazarken her bir sorunun doğru şıkkını yazmanız gerek. Her soru 10 puan. Aldığınız puanı ben yazacağım. 100 alan olursa şimdiden tebrik ederim. Haydi başlayalım :)

1- Geralt'ın, Dettlaff ile savaşıp onu öldürdüğü mekânın adı nedir?

A) Dun Tynne B) Beauclair Mezarlığı C) Tesham Mutna D) Profesör Moreau'nun Laboratuvarı

2 - Hangi karakter Kaer Morhen'da Eredin'e karşı verilen mücadelede ''kesin olarak'' yer almamıştır?

A) Triss Merigold B) Eskel C) Lambert D) Letho

3 - Bir zamanlar Radovid'i eğiten ancak sonradan iki gözü de Radovid tarafından çıkartılan büyücü kimdir?

A) Philippa Eilhart B) Margarita Laux-Antielle C) Keira Metz D) Felicia Cori

4- Ciri'nin ikna etmesiyle Vesemir'in intikamını almak için Bald Mountain'in zirvesinde öldürülen karakter kimdir?

A) Caranthir B) Imlerith C) Eredin D) Avallac'h

5- Hangisi anlaşma gereği Olgierd von Everec'in Geralt'tan yapmasını istediği üç istekten biri değildir?

A) Kardeşi Vlodimir'in eğlenceli vakit geçirmesi
B) Eşi Iris'te bulunan gülün getirilmesi
C) Lağımdaki kurbağanın öldürülmesi
D) Borsodi'nin evinin getirilmesi

6- Hangisinin Kral Radovid'e karşı yapılan suikastte parmağı yoktur?

A) Zoltan B) Vernon Roche C) Dijkstra D) Philippa Eilhart

7- Hangisi Witcher okullarından biri değildir?

A) Engerek B) Griffin C) Kedi D) Kaplan

8- Hangisi Ciri'yi bulmak için Geralt'a yardımcı olan karakterlerden biri değildir?

A) Keira Metz B) Kanlı Baron C) Cerys an Craite D) Corinne Tilly

9- Hangisi Toussaint'ta Syanna'nın bulunmasına kadar gerçekleşen olaylardan biri değildir?

A) Milton de Peyrac-Peyran'in ölmesi
B) Dettlaff'ın vampirlerle şehre saldırması
C) Geralt'ın Kaşık Koleksiyoncusu'nun evine gitmesi
D) Geralt'ın Regis ile birlikte ayakkabı boyacısını bulması

10- Geralt'ın Gaunter O'Dimm ile oynadığı oyundaki bilmecenin cevabı nedir?

A) Ayna B) Kılıç C) Yansıma D) Su
Bir witcher bunların hespini yapar 😀😀😀😀

1. C
2. Sorunun cevabı oyunun başlarında Vizima sarayında general Movrhan Vhorisin sizi sorgulamasında verdiğiniz cevaba bağlı. Eğer Letho'nun gitmesine izin verdim derseniz, oyun içinde bir görevde onunla karşılaşıyorsunuz ve o görevden sağ kurtulursa Kaer Morhende sizinle savaşmasını isteyebiliyorsunuz ondan. Yani dolayısıyla 300 saat oynamanıza rağmen kaçırdığınız şeyler var :) Cevap hiçbiri.
3. A
4. B
5. C
6. A
7. D
8. C
9. B
10. D

Bu akşam canım çok sıkıldı ve Witcher 3'ü 300 saat oynamış birisi olarak en az benim kadar burada birçok Witcher hayranı olduğunu düşünüyorum. Witcher 3 ile alakalı 10 soru hazırladım, cevaplara göre kim ne kadar Witcher 3'e hakim görmüş olacağız.

Cevap yazarken her bir sorunun doğru şıkkını yazmanız gerek. Her soru 10 puan. Aldığınız puanı ben yazacağım. 100 alan olursa şimdiden tebrik ederim. Haydi başlayalım :)

1- Geralt'ın, Dettlaff ile savaşıp onu öldürdüğü mekânın adı nedir?

A) Dun Tynne B) Beauclair Mezarlığı C) Tesham Mutna D) Profesör Moreau'nun Laboratuvarı

2 - Hangi karakter Kaer Morhen'da Eredin'e karşı verilen mücadelede ''kesin olarak'' yer almamıştır?

A) Triss Merigold B) Eskel C) Lambert D) Letho

3 - Bir zamanlar Radovid'i eğiten ancak sonradan iki gözü de Radovid tarafından çıkartılan büyücü kimdir?

A) Philippa Eilhart B) Margarita Laux-Antielle C) Keira Metz D) Felicia Cori

4- Ciri'nin ikna etmesiyle Vesemir'in intikamını almak için Bald Mountain'in zirvesinde öldürülen karakter kimdir?

A) Caranthir B) Imlerith C) Eredin D) Avallac'h

5- Hangisi anlaşma gereği Olgierd von Everec'in Geralt'tan yapmasını istediği üç istekten biri değildir?

A) Kardeşi Vlodimir'in eğlenceli vakit geçirmesi
B) Eşi Iris'te bulunan gülün getirilmesi
C) Lağımdaki kurbağanın öldürülmesi
D) Borsodi'nin evinin getirilmesi

6- Hangisinin Kral Radovid'e karşı yapılan suikastte parmağı yoktur?

A) Zoltan B) Vernon Roche C) Dijkstra D) Philippa Eilhart

7- Hangisi Witcher okullarından biri değildir?

A) Engerek B) Griffin C) Kedi D) Kaplan

8- Hangisi Ciri'yi bulmak için Geralt'a yardımcı olan karakterlerden biri değildir?

A) Keira Metz B) Kanlı Baron C) Cerys an Craite D) Corinne Tilly

9- Hangisi Toussaint'ta Syanna'nın bulunmasına kadar gerçekleşen olaylardan biri değildir?

A) Milton de Peyrac-Peyran'in ölmesi
B) Dettlaff'ın vampirlerle şehre saldırması
C) Geralt'ın Kaşık Koleksiyoncusu'nun evine gitmesi
D) Geralt'ın Regis ile birlikte ayakkabı boyacısını bulması

10- Geralt'ın Gaunter O'Dimm ile oynadığı oyundaki bilmecenin cevabı nedir?

A) Ayna B) Kılıç C) Yansıma D) Su
1) A
2) D, diyebilirim çünkü ilk 3 şıkkı kendi oynayışımda komple gördüm.
3) A, Keira Mertz'in olmadığına adım gibi eminim. İsim olarak yakın geldiği için A diyorum.
4) B, kesinlikle Eredin ile olan savaştan daha güzel bir savaştı.
5) C, sanırım olayların başında olduğu için dileklerin yerine geçmiyor. Ayrıca kardeşini mutlu etme görev kesinlikle eğlenceli bir görevdi.
6) A, cevap B veya C değil diye düşünüyorum. D belki olabilir ama Zoltan daha mantıklı gibi geldi.
7) D
8) D, yardım etmişse bile görünüm olarak hatırlayamadım.
9) B, A ile aralarında çok gidip geldim ama sanırım öldürülen şövalyelerden biriydi. Kronolojik olarakta önce Syanna'yı buluyoruz ardından saldırı oluyor olması lazımdı.
10) C, hatta ayna bulduğunda tam sevinirken kırılıyordu. O bölümde çıldırmıştım. Neyse ki sonradan olayı çözdüm de o kısmı atlattım.

Oyunu oynayalı 6 ay felan oldu %95'lerde bir save ile şu an PC'de duruyor. Sınav senem olduğu için oyunlara girmiyorum. Şu süreçten sonra tekrar oynayacağım oyunlar listesine Witcher 3'üde ekleyeceğim 🙂

1. C
2. Sorunun cevabı oyunun başlarında Vizima sarayında general Movrhan Vhorisin sizi sorgulamasında verdiğiniz cevaba bağlı. Eğer Letho'nun gitmesine izin verdim derseniz, oyun içinde bir görevde onunla karşılaşıyorsunuz ve o görevden sağ kurtulursa Kaer Morhende sizinle savaşmasını isteyebiliyorsunuz ondan. Yani dolayısıyla 300 saat oynamanıza rağmen kaçırdığınız şeyler var :) Cevap hiçbiri.
3. A
4. B
5. C
6. A
7. D
8. C
9. B
10. D
Soruda "hangisi yer almamıştır" denmiyor, "hangisi kesin olarak yer almamıştır" deniyor. Az önce cevabı siz de verdiniz zaten, Letho'nun Kaer Morhen savaşında olmama ihtimali var ama diğerler üç seçenekteki karakterlerin yok onlar ne yaparsa yapılsın her türlü varlar

500 saate yaklaştım kaç kere DLC'lerle birlikte oyunu bitirdim bitince haala boşluk oluyor keşke bitmese diyorum ya ben mi böyle düşünüyorum yoksa sizde benimle aynı düşüncede misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı