The Witcher 3'e tekrardan başlanmalı mı?

Batu Z

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. The Witcher 3 GOTY Edition'a sahibim ve oyunun bitmesine yaklaşık 3-4 saat kaldı. Yani yaklaşık 60 saat oynanış süresi ile oyunu bitirmiş olacağım. Ancak şöyle bir sorun var. Ben oyuna başladığımdan beri sırf ana hikaye odaklı gittim haliyle neredeyse 10 tane başarısız yan görevim var. Yan görevleri kabul edip edip ana hikayeyi bitirince yaparım diye yapmadım. Ve ana hikayeden gitmeye devam ederken sürekli başarısız olup durdular. Size birkaç tane sorum var:

1. sizce oyuna yan görevler başarısız oldu diye tekrar başlamalı mıyım?

2. oyunu 2 kere aynı son ile bitirmek mantıksız mı olur?

3. oyundaki bütün DLC'leri vb. bitirdikten sonra mı yeniden başlamalıyım? Yoksa oyuna direkt tekrar başlayıp yeniden bitirdikten sonra mı DLC'lere geçmeliyim?

4. oyuna yeniden başlarsam "yeni oyun+" seçeneğiyle başlayıp "ölüm marşı" olarak oynamam daha mı iyi olur? Yoksa tamamıyla sıfırdan başlamak mı?

Sorularım bunlar, yanıtlayacak herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz ara vermeni tavsiye ederim. Ardı ardına oynayınca sıkılabiliyorsun.
Ara vermeyi düşünüyorum zaten. Ancak sizce DLC'leri de bitirince ara verip tekrar mı başlamalıyım? Ya da iki kere aynı sonla bitirmek mantıksız mı olur? Yan görevleri yapmadığım için baştan başlamam mantıksız mı olur?

Merhabalar. The Witcher 3 GOTY Edition'a sahibim ve oyunun bitmesine yaklaşık 3-4 saat kaldı. Yani yaklaşık 60 saat oynanış süresi ile oyunu bitirmiş olacağım. Ancak şöyle bir sorun var. Ben oyuna başladığımdan beri sırf ana hikaye odaklı gittim haliyle neredeyse 10 tane başarısız yan görevim var. Yan görevleri kabul edip edip ana hikayeyi bitirince yaparım diye yapmadım. Ve ana hikayeden gitmeye devam ederken sürekli başarısız olup durdular. Size birkaç tane sorum var:

1. sizce oyuna yan görevler başarısız oldu diye tekrar başlamalı mıyım?

2. oyunu 2 kere aynı son ile bitirmek mantıksız mı olur?

3. oyundaki bütün DLC'leri vb. bitirdikten sonra mı yeniden başlamalıyım? Yoksa oyuna direkt tekrar başlayıp yeniden bitirdikten sonra mı DLC'lere geçmeliyim?

4. oyuna yeniden başlarsam "yeni oyun+" seçeneğiyle başlayıp "ölüm marşı" olarak oynamam daha mı iyi olur? Yoksa tamamıyla sıfırdan başlamak mı?

Sorularım bunlar, yanıtlayacak herkese teşekkürler.

Ben oyunu 4 sefer bitirdim şu an Blood and Wine oynuyorum madem 3-4 saat kaldı bitirmene bitir oyunu Blood and Wine üzerinde çok fazla yine yan görevler mevcut bunlara bakabilirsin.

Oyunu 2 kez bitirdim ben, düşüncelerim şöyle:

1- Bu sana kalmış. İster yan görevleri yapamamak içinde kaldığı için oyna ister hikayeyi tekrardan tatmak için.
2- Bence mantıksız olmaz. Farklı sonla bitirmek için niyetlendim ama Ciri'nin aleyhine kararlar vermeye içim el vermemişti. Aynı sonla bitirdim ben. Oyunun ana sonunu değil de oyunun içindeki diğer kararları değiştirebilirsin. Triss'le sevgili olduysan bu sefer Yennefer'ı seçersin veya ikisine birden yürürsün. Sana kalmış :)
3- DLC'lere başlamadan oyunu tekrar oynaman daha mantıklı. Eğer yan görevleri pek yapmadıysan seviyen ve ekipmanların DLC'ler için yetersiz kalabilir.
4- Sıfırdan başlamak iyidir. Ekipmanlarını ve karakterini yükseltmek için çabalamak ayrı bir keyif veriyor.

Son düzenleme:
1- Hayır. Ama o zevki tekrar almak için bir süre sonra daha tekrar oynayın bence.
2- Düşününce evet. O sahneyi bir de diğer türlü görmek hoş olmaz mıydı? Tabii şu an daha sonunu görmedin ama olsun.
3- Sana kalmış. Ben genel olarak DLC'leri ayrı tutmaya çalıştım mesela. Tabii bir yere kadar. Arada birkaç görev yapmış bulundum.
4- Yanlış hatırlamıyorsam zorluk oyun içinde değişebiliyor. Zorlanırsanız düşürürsünüz. Yeni Oyun+ ise hoş bir şey. Özellikle de zırhları öyle görmek falan. Ben kullanırdım.

9 Veya 10 kere bitirmiş olmam gerekiyor toplam olarak. 4-5 kere de DLC'leri bitirdim hepsinde ayrı ayrı modlar kullanıp farklı seçimlere yöneldim hocam böylece sıkmadı genel anlamda (Triss romance dışında :D) zorluk seviyesini hikaye ve kılıç olarak ayarlarsanız hem çok basit olmaz hem de fazla bir şekilde zorlanıp kanser olmazsınız. Bu arada Hearts of Stone DLC'sini oyunun arasında oynarsanız birkaç diyalog eklenecektir hocam. Bilmiyorsanız deneyin derim.

Eğer yan görevleri pek yapmadıysan seviyen ve ekipmanların DLC'ler için yetersiz kalabilir.
Ekipman sıkıntım yok hocam. Ek olarak ekipman kasıyorum. Witcher okul zırh setlerini falan. Şu an elimde 2. seviye ayı seti var. Onu 4. seviyeye çıkarmayı da düşünüyorum, tekrar başlamazsam.

Sanırsam oyuna tekrar başlamayıp DLC'leri bitireceğim. Biraz zaman geçtikten sonra canım sıkılırsa tekrardan başlarım o zaman. Teşekkürler herkese.

@Berat Gümüşçü, @Vavien. ikiniz de gayet tatmin edici cevaplar verdiniz. Özellikle size çok teşekkür ediyorum. Hanginize en iyi cevap vereceğimi bilemedim. Ancak @Berat Gümüşçü'ye vereceğim. Hem ilk yazdığı hem de hiç en iyi cevabı olmadığı için. @Vavien. umarım kırılmazsınız :)

Tekrardan herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı