The Witcher 3'te sıcaklık 83 derecelere çıkıyor

Ritim Ustası

Femtopat
Makaleler
2
Daha fazla  
The Witcher 3 ultra ayarlarda FPS'yi 90 a sabitledim, DLSS otomatik mod da başka hiç bir ayarla oynamadım. Sıcaklık değerleri resimdeki gibi normal mi arkadaşlar? Ekran kartına bir zarar verir mi ya da PSU ya? PSU 750W.
Bu sıcaklığı ayarlarda neyi kapatarak indirebilirim?

Ekran görüntüsü 2023-07-02 181303.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O grafik ayarları için normal denilebilir. Eğer 83 civarında kalıyorsa bir sıkıntı olmaz ama 90'a yaklaşıp 90'ı geçerse sıkıntı çıkarabilir. Siz oyunda oynadıkça ısınacağı için 85-86'ları görür muhtemelen. Biraz ayarları kısabilirsiniz içiniz rahat etmiyorsa.

BOŞTA

Ekran görüntüsü 2023-07-02 185056.jpg

WALLPAPER ENGİNE AÇIKKEN
Ekran görüntüsü 2023-07-02 185900.jpg

O grafik ayarları için normal denilebilir. Eğer 83 civarında kalıyorsa bir sıkıntı olmaz ama 90'a yaklaşıp 90'ı geçerse sıkıntı çıkarabilir. Siz oyunda oynadıkça ısınacağı için 85-86'ları görür muhtemelen. Biraz ayarları kısabilirsiniz içiniz rahat etmiyorsa.
Hangi ayarları kısayım oyun ayarlarından pek anlamam FPS leri düşürüp denedim ama ahım şahım fark etmiyor FPS yi 30 yapmadığım sürece

BOŞTA
Eki Görüntüle 1844779

WALLPAPER ENGİNE AÇIKKEN
Eki Görüntüle 1844783

Hangi ayarları kısayım oyun ayarlarından pek anlamam FPS leri düşürüp denedim ama ahım şahım fark etmiyor FPS yi 30 yapmadığım sürece
Sistemde bir sorun yok ayarları ultra yaptığınız için o kadar yükseliyor ısı. Doku kalitesi, gölge kalitesi gibi ayarları ultradan yükseğe çekmeniz biraz düşürebilir. Daha detaylı bi' grafik ayarı için YT'da videolar mevcut onlara bakabilirsiniz. Görüntüyü çok bozmayan ayarlar mevcut.

Hocam sıcaklık max 84 ü görüyor şimdi bu oyunu bitiresiye kadar bu sıcaklarda oynarsam ekran kartına zarar verir mi? Her gün 1-2 saat oynar çıkarım

Geri
Yukarı