The Witcher Hakkındaki Düşünceleriniz?

Merhaba,

Kitapları okudum ve oyunlarını oynadım. Öncelikle düşük bütçeli bir dizi olmuş. Grafikler, karakterler ve kostümler olmamış. Henry Cavill'in oyunculuğuna sözüm yok ama yakışmadı. Kısa kollar, geniş çene, fazla kaslı bir vücut. Söylemek istiyorum ki kitaplara tam anlamıyla sadık değil. Ciri brokilon suyunu içmeden önce brokilon ormanında Geralt ile karşılaşmıştı ve yanlarında Braenn(dryad) ile birlikte kraliçe Eithne'in huzuruna çıktılar ve Ciri orada brokilon suyunu içti. Bu kadar bariz bir hikayeden kopma hoşuma gitmedi. Bunun dışında minik minik değişiklerde var tabi. Onları görmezden geldim. Zenci dryad nedir arkadaşım? Hintli Yen ne? Triss, Fringilla vigo. Peki ya Foltest? Ben bu kadar kızmışken Polonyalılar ne düşünmüşlerdir. Sahneler duygu yüklü değil. Konu çok yüzeysel anlatılıyor. Ben beğenmedim arkadaşlar. Kitapları okumamış olanlar beğenmiş olabilir.

Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:
Ben beauty and the beast hikayesinin olmasını beklerdim. İlk bölümdeki hikaye kitaptakine göre çok değişmiş ve asıl duygu verilmeden bitirilmiş bu da hiç hoşuma gitmedi.Tamam herkes okuduğu hikayeyi aynı şekilde aktarılmasını istemez biraz bir şeyler katılsın falan ister ama bu kadar da bariz değişiklikler gereksiz. Kitaplarda da zaman çizelgesi alakasız gibi duruyor ama burada hem bölümler arasındaki kopukluk hem de hikayedeki değişiklikler yüzünden hikaye iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Kılıç dövüşlerindeki koreografi kesip biçme hissiyatı çok tatmin etti. Henry abi de de sırıtır diyordum ama taşıyor helal olsun. Bunları bi kenara bırakırsak arkadaşlar da söylemiş zaten içine almıyor hikaye. Kırıntılar halinde serpiştirilmiş ve oyunlarla kitaplarla alakası olmayan birinin tutunabilmesi çok güç diziye. Kardeşim 2 gündür o kimdi bu neden var şu neydi gibi sorularla beynimi kemiriyor.

Dizi genel olarak iyi ama çok daha iyi olabilirdi. Ben Geralt'ı iksir hazırlamasını ipucu aramasını bir olayı zekice çözmeye çalışmasını Roach ile uzun yolculuklar yapmasını daha çok görmek isterdim. Ama dizide her şey arka arkaya geliyor sürekli zaman atlamaları oluyor. Karakterler sürekli bir yere ışınlanıyor. Bu olaylar açıkça hiç hoşuma gitmedi. Ayrica bu evrende Dark Elf olduğunu bilmiyordum teşekkürler Netflix senin sayende Witcher evren hakkında yeni şeyler öğrenmiş oldum. Dizi bittikten sonra oyunların kitaplardan ne kadar iyi olduğunun tekrar farkına vardım. Şimdi The Witcher serisi tekrar indirip oynayacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı