The Witcher hikayesi

Witcher 1 mod falan kurman oyunu güzelleştirir ama birçok mod daha yüksek sistem gereksinimi istiyor. Ben 10 tane falan mod kurdum, oyunu bugün bile oynuyorum. :D

Ayrıca kısa bir özet istiyorsanız; ilk oyunda Geralt hafızasını kaybediyor ve birilerinin peşinden gidiyor (spoiler vermeyeyim), 2. oyunda ise Yennefer'i arıyor, Letho'yu tekrar hatırlıyor... 3. oyunda Yennefer'i aramaya devam ediyoruz... sonra da Ciri'yi koruyoruz/arıyoruz.
Yennefer'de aranmayacak gibi değil ki :) Maşallahı var ablamızın. Letho'yu Geralt hatırladı da ben hatırlayamadım bak, kimdi o ?

Yennefer kim, Triss kim, Ciri kim, Vesemir kim, Zoltan kim diye sormaz mı direk 3. oyundan başlayan kişi? Ve Zoltan'ın falan da kim olduğundan bahsedilmiyor oyunda. Karakterleri tanımak açısından da önemli diğer oyunlar. Ayrıca oyunda bizim niye iki tane yavuklumuz var veya neden Ciri'nin peşinde koşuyoruz diye sorar insan. Ciri bizim neyimiz oluyor ki diye sormaz mı? Üvey kızımız olduğundan hiç bahsedilmiyor mesela 3. oyunda. O yüzden diğer oyunları oynayarak deneyim etmek çok daha iyi olur.
Yennefer'i öğrendik, sevgilimizmiş, Triss'de sevgilimiz ( fakat ayrılmışız , barıştırdım ben oyunda gene işini gördüm Geralt'ın :) ) Ciri'yi de başlarda anlamadıydım o da mı sevgilimiz diyordum ki meğersem üvey kızımışmız, o da cool bayağı.
Vesemir'i sevdim ben fakat neden artık Witcher eğitilmediği konusuna takıldım, oyunda 3-4 tane witcher gördüm, onlarda ölüverse piyasada witcher kalmayacak, neden yeni witcher eğitilmiyor, eğitiliyor da ben mi görmedim yoksa?
Zoltan'ı ben görmedim veya gördüysem hatırlayamadım, o kim idi ?

@Waifu Impact O konuda biraz haklısınız fakat ben 3. oyundan başlayarak oynadım (3>2>1) ve 3. oyunu bitirdiğim zaman pekte bir kafamda karışıklık olmadı, oyunun içerisinde karakterler tanıtılıyorlar. Görevlerin yanında detaylar veriliyor. Ayrıca karakterler menüsü de var, oradan bakarak herkesi tanıyabilir.
Aynen, oyunu türkçe yamalı ve space tuşuna basmadan oynamak gerekiyor, bu şekilde hikayeyi anlayabiliyorsunuz. Karekter ekranında da her çıkan karekteri okuyup az çok bilgi sahibi oluyorsun :)

Eğer gerçekten oyunu anlamak istiyorsan dialogların hepsini kullan puzzle gibi birleştir ve kafanın olayları şekillendirmesinin ve sıraya koymasının keyfini yaşa. Biraz aksak ve hatırladıkça gülümseten bir hikayesi var. Şimdi oynanışa gelirsek birinci oyunun hikayesini YouTube üzerinden Türk kanallarından dinle ve oyunu atlamanı öneririm. Sebebi ise tarayıcı oyunu gibi bir dövüş mekaniği olması tabii bunlar benim görüşlerim kimisinin hoşuna gidiyor olabilir. İkinci oyun oynanabilir fakat pratik istiyor. Üçüncü oyun ise içerik olarak gerçekten çok zengin ve dövüş mekanikleri olsun NPC' lerin yaptığın hareketlere karşılık geri bildirimleri olsun gerçekten etkiliyici. Tüm DLC' leri satın al ve oyna. Pişman olmayacağına eminim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı