The Witcher serisinin oyunlarıyla filminin konuları aynı mı?

Yarst

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Daha fazla  
Meslek
Witcher
Soru başlıktaki gibi. The Witcher 3'ün oyunun bitirdikten sonra 2'yle birincisini oynamak istemiyorum. Onun yerine filmini izlesem hikaye aynı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Witcher filmi yok, 1 sezonluk dizisi var. Oyundaki ve kitaplarda olan şeylere göre hikayenin %10'unu falan anlatıyor dizisinin ilk sezonu şuanlık.
Aslında Witcher 1 - 2 - 3 diye oynamanız gerekiyor.
İnsanlar keşke Witcher oyunlarını oynamadan önce kitaplarını okusaydım, çok şey kaybetmişim diye yakınıyor.

Witcher filmi yok, 1 sezonluk dizisi var. Oyundaki ve kitaplarda olan şeylere göre hikayenin %10'unu falan anlatıyor dizisinin ilk sezonu şuanlık.
Aslında Witcher 1 - 2 - 3 diye oynamanız gerekiyor.
İnsanlar keşke Witcher oyunlarını oynamadan önce kitaplarını okusaydım, çok şey kaybetmişim diye yakınıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Filmi var.

Soru başlıktaki gibi. The Witcher 3'ün oyunun bitirdikten sonra 2'yle birincisini oynamak istemiyorum. Onun yerine filmini izlesem hikaye aynı mı?
Sorunun cevabı henüz yok çünkü The Witcher 3 5. kitaptan sonra ki olayları anlatıyor şuan ilk iki kitabi dizide gösterdiler ilk iki kitap zaten parça parça hikayelerden oluşuyor geralt'ın her kontratını , macerasını ve başına gelenleri ayrı bölümde okuyoruz. Dizi için şunun garantisini verebilirim en iyi uyarlama olmuş çünkü kitapla neredeyse bire bir bir iki sahne ufak değişiklikler dişinde replikler ve olaylar birebir ama oyuncular berbat

Witcher 2 yi oynayın hiçbir şey kaybetmezsiniz, çok güzel oyundur. Eğer grafikler sizin için problem değilse Witcher 1 oyununda oynayın, ama ben böyle grafikli oyun oynamam derseniz, YouTube üzerinden izleyerek bitirin. Witcher evrenini seversen kitapları da okuyun, kitaplarda gayet güzeldir. Dizi konusuna gelirsek, şuan dizide anlatılan hikâye oyunlarla pek alakalı gitmiyor.

The Witcher 1 oyunu ile 1. Sezon dizisi ile konuları aynı ama karakterleri farklıdır.

Konu, kralın kızının lanetini kaldırmak.

Karakter olarakta, Witcher 1'de Shani - Triss var. Dizide Yennefer - Triss var ve dizi Yennefer ve Geralt arasında geçiyor. Oyunda Yennefer'ın ismi bile geçmiyor.

Arkadaşlar konu hakkında bilginiz yoksa konu sahibini yanlış yönlendirmeyin. 1. oyun, 7. kitaptan birkaç yıl sonrasında başlıyor. Oyunda geçen olayları tam anlamıyla anlayabilmek için önce kitapları okumanız lazım. Dizi de kitaplar ile paralel ilerliyor. 3. oyundan başlarsanız birçok konu havada kalır. Benim tavsiyem önce ilk iki kitabı okuyup dizinin ilk sezonunu izleyin. Sonra diğer kitapları bitirip sırasıyla oyunları oynayın.

Dizi, oyunların öncesini anlatıyor. Yani kitapları, Netflix dizisindeki ilk sezon Son Dilek kitabını üstünkörü özetleyip anlatıyor.

Witcher 2 Witcher 3'ten daha iyi bir oyun, ancak Witcher 3 daha fazla zevk veriyor. Witcher 2 halen daha oynanabilir bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı