Themeforest'te kim satış yapıyor?

Kutleloove

Decapat
Daha fazla  
Blockbuster isimli bir HTML tema var. Yakın zamanda açacağım web sitesinde piyasa (ücretsiz) dolaşan temaların editlerini vs. paylaşmayı düşünüyorum. Blockbuster HTML temasını da WordPress'e uyarlayabilirim. Ancak bir sorun var, themeforest'ta 19 dolar olan bu tema diğer her yerde ücretsiz paylaşılıyor. Paylaşımlar warez mi çözemedim. Bu şekilde ücretsiz olan temalar themeforest'ta satılabiliyor mu? Yani bu temayı WordPress'e uyarlayıp paylaştığımda bir sorun oluşur mu?
Themeforest linki: BlockBuster - Film Review & Movie Database HTML Template
Dostlar aynı HTML temanın ufak değişikliklerle WordPress sürümünü de aynı kişi satıyor. WordPress sürümünde temanın lisanslanmış olduğu belirtilmiş ancak HTML'de böyle bir durum yok. Neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırdım ve bu tasarımı yapan ajans hiçbir yerde ücretsiz olarak yayınlamamış bu da demek oluyor ki ücretsiz paylaşılanlar nulled & warez içerikler.
Uzun lafın kısası, ücretli bir tasarımı lisansının izni olmadan ücretsiz paylaşırsan yaptırımlara maruz kalabilirsin. İncelediğime göre bu tasarımın dağıtılmasına izin verdiği bir lisans yok. Yani bu istediğini bu tasarım ile yapamazsın.

Araştırdım ve bu tasarımı yapan ajans hiçbir yerde ücretsiz olarak yayınlamamış bu da demek oluyor ki ücretsiz paylaşılanlar nulled & warez içerikler.
Uzun lafın kısası, ücretli bir tasarımı lisansının izni olmadan ücretsiz paylaşırsan yaptırımlara maruz kalabilirsin. İncelediğime göre bu tasarımın dağıtılmasına izin verdiği bir lisans yok. Yani bu istediğini bu tasarım ile yapamazsın.
Yaptırımları geçecek olursak işin etik boyutu var, bilgi için teşekkür ederim

Geri
Yukarı